Uruguay hakkab 2014. aastal legaalselt marihuaanat müüma

Uruguay 2014Uruguay kavatseb juba järgmisel aastal marihuaanat seaduslikult müüma hakata. Kuigi senat peab veel kavandatud õigusakti heaks kiitma, loodetakse sellise tegevuse läbi Ladina-Ameerikas narkootikumidega kaubitsemist ja kartellivägivalda teadvustada ja vähendada.

„Must turg on väga riskantne ja pakub kehva kvaliteeti,” ütles Querétaro kuberner José Calzado. „Riik pakub inimestele turvalist ja hea kvaliteediga keskkonda, müües marihuaanat standardse hinna eest. Valitsus on teinud ettepaneku müüa marihuaanat hinnaga 1 dollar grammi eest, mis jääb veidi alla praeguse turumäära, mis on ligikaudu 1,4 dollarit grammi eest.”

Valitsuse kanepitööstuse eest vastutama pannes loodetakse sellega piirata ebaseaduslikku narkokaubandust ja ulatuslikku vägivalda, mis sellega kaasneb. Kanepitööstus toob aastas sisse ligikaudu 30-40 miljonit USA dollarit.

Kavandatav seadus võimaldab inimestel enda tarbeks kasvatada kuni kuut kanepitaime. Samuti võimaldab see inimestel kuuluda nn liikmete klubisse, mis lubab kasvatada kuni 99 taime või osta marihuaanat apteekidest limidiiga 40 grammi kuus ühe inimese kohta.

Augustikuus parlamendi alamkotta esitatud seaduseelnõu, mida toetab ka president José Mujica, ootab praegu senatipoolset heakskiitu. Senati liikme Luis Gallo sõnul on tõenäoline, et eelnõu kiidetakse heaks järgmise kahe nädala jooksul. „Kui projektile antakse roheline tuli, siis jõustub see praktiliselt järgmise aasta esimesest päevast,” lisas Gallo. Koos ajaga, mis kulub taimede kasvatamisele ja müügiks valmistumisele, peaks kogu süsteem reaalselt tööle hakkama 2014. aasta teises pooles. Loomulikult tuleb veel ületada mõned seadusandlikud takistused, sh raha eraldamine marihuaana reguleerimiseks ja kontrollimiseks.

Opositsioonierakonnad on idee vastu algusest peale tuliselt võidelnud ning käesoleva aasta suvel avaldatud küsitlusest selgus, et 63% Uruguay elanikest olid selle vastu. Oponendid kardavad, et marihuaana legaliseerimine muudab Uruguay „kanepiauguks”, mis soodustab ja rajab teed tugevamate narkootikumide tarvitamiseni. Eelnõu koostajad vaidlevad aga vastu ja ütlevad, et praegune poliitika on ebaõnnestunud, kulutades uimastite vastasele võitlusele aastas ligikaudu 80 miljonit dollarit, konfiskeerides reaalselt salakaupa vaid 4-5 miljoni dollari väärtuses.

Allikas: The Top Information Post

Foto: http://www.marijuana.com/news/wp-content/uploads/2012/10/political-pot-power-750×643.png

Be the first to comment

Leave a Reply