USA plaanib Hiinat rünnata?

USA plaanib Hiinat rünnata?USA staabiülemate komitee esimehe kindral Martin Dempsey sõnul võib riik rünnata Hiinat häkkimise eest. Ameerika Ühendriigid süüdistavad Hiinat küberruumi „varguses”, öeldes et küberrünnak USA vastu võib endaga kaasa tuua reaalse sõjalise vastutuse.

Armeekindral Dempsey sõnul väljendub Hiina „eriline nišš” intellektuaalomandis ja varguses. Tippametnik ütles, et mis tahes küberrünnak USA vastu ei tähenda tingimata samalaadset nendepoolset vastust – Washington võib pöörduda ka sõjalisele vasturünnakule õhus, merel või maal. Dempsey sõnul soovib president Obama hoida võimalused avatud ja mitmekesised juhuks, kui USA suunas tõepoolest tehakse mõni küberrünnak.

Käesoleva aasta aprillikuus süüdistas Pentagon Hiinat USA süsteemidesse sisse häkkimises. Peking eitab süüdistusi.

Huvitaval kombel tulevad antud süüdistused ja ähvardused keset viimaseid paljastusi endise USA Luure Keskagentuuri (CIA) töötaja poolt, kelle sõnul on USA Riiklikul Julgeolekuagentuuril seireprogrammid üle kogu maailma. Vilepuhuja Edward Snowden on samuti avalikustanud, et USA on tunginud Hiina mobiilioperaatoritesse, kindlustades seeläbi juurdepääsu klientide tekstisõnumitele. „Hiina peaks looma riikliku infortube hindamise komisjoni nii kiiresti kui võimalik,” ütles Snowden eelmisel nädalal Lõuna-Hiina Hommikulehele.

Allikas: http://topinfopost.com/2013/06/28/us-may-attack-china-in-response-to-hacking-army-chief

Foto: http://www.acus.org/files/images/economist%203%2026%2011%20Cyber%20Attack.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply