Uue ajastu kaamerad

Kaameratehnoloogia on arenenud niivõrd kaugele, et võimaldab täna näha ka ümber nurga toimuvat; muuta pildi fookust pärast pildistamist ning teha isegi väga udused pildid kristallselgeks. Funktsioone, milleks varasemad kaamerad võimelised ei ole, on veel palju.

Uue ajastu kaamerad võtavad uue pöörde, kuna selle suunas käib agar arendustöö. Mäletate seda aega, kui pidime fotode tegemiseks enda kaamerasse filmi ostma ning seda pärast iga pildi tegemist kerima? Edasi tulid digikaamerad, millega võetud pilte sai kohe digitaalsel ekraanil vaadata. Nüüd oleme jõudnud aega, kus saame pärast foto tegemist pildi fookust sättida ja tänu programmeerijate loodud algoritmile on võimalik isegi väga udused pildid kristallselgeks muuta.

See ei ole aga veel kõik, mida tänased kaamerad meile pakuvad. Rühm teadlasi on välja arendanud kaamera, mis salvestab iga hetke ning videosalvestise aeglustamisel on võimalik sellel kuvada ka valguskiirust.

Ülalolev video tutvustab meile veel üht hämmastavat leiutist – kaamera, mis suudab isegi nurgataguse pildi jäädvustada. Kuidas on see võimalik, võid vaadata juba käesolevast videost.

 

Be the first to comment

Leave a Reply