Uute iPhone’ide müügiletulek viis inimesed kaklema

Uute iPhone’ide müügiletulekApple on enda uute toodete müügiga alati meediaväljaannete tähelepanu köitnud. Seekord küll veidi teistmoodi kui tavaliselt – sabas leidsid aset kaklused ja üks mudel sai sootuks otsa. Los Angeleses seisid sabas üldsegi kodutud, kes palgati uute iPhone’ide ostmiseks järjekorda seisma.

Pärast Steve Jobsi poolt väljamõeldud iPhone’i pole maailm vist kunagi endine. See, kuidas inimesed seda telefoni endale tahavad ja ihaldavad, olles seetõttu nõus päevade viisi järjekorras seisma, on kujunenud juba osaks igapäevastest uudistest päev pärast telefoni müügiletulekut.

Ka selle aasta 21. september, mil iPhone 5S ja uus soodsam iPhone 5C müügile tulid, tekitas USAs ja ka mujal maailmas Apple’i poodide ümber pikki järjekordi. Küll aga juhtus sellel aastal veel nii mõndagi, millega arvestatud ei olnud.

Los Angeleses Pasadenas toimus omamoodi aktsioon, kus mikrobussitäis kodutuid toodi kohaliku Apple Store’i ukse taha ostujärjekorda ootama ligi 72 tundi enne uue iPhone’i müügiletulekut. Ühele kodutule oli selle eest väidetavalt tasuks lubatud 40 USA dollarit. Ühele ostjale, kes väljus poest mitmete ostetud iPhone’idega, tungis järjekorras seisnud mees kätega kallale, üritades ka endale telefoni saada. Põhjendusena tõi mees välja küsimuse, miks eesseisvad inimesed saavad endale kohe mitu iPhone’i osta. Lisaks leidis ostusabas aset mitmeid kaklusi, mille käigus kaks rüseluses osalejat lausa arestikambrisse tuli viia.

Järjekorrad Apple Store’ides üle kogu maailma olid küll pikad, kuid ei midagi liialt üle mõistuse: Los Angeleses oli sabas ligi 200, New Yorgis üle 1400 inimese.
 Mitmel pool USAs said poodidest täielikult otsa iPhone 5S kuldse kattega telefonid, mis tingis paljude klientide pahameele. Paraku polnud Apple sellise huviga antud mudeli vastu arvestanud ning uus partii lubatakse müügile tuua nii kiiresti kui võimalik. Isegi Apple’i kodulehelt tellides saab USAs kuldse mudeli kätte alles alates oktoobri keskpaigast, samal ajal kui musta või hõbedast iPhone 5S-i tellides tuleb see kohale lähipäevade jooksul.

Esimesed kullakarva iPhone’id tulihingelistele Apple’i fännidele, kes uuest telefonist ilma jäid, on ilmunud müügile juba ka eBay leheküljele. Paraku osatakse selles keskkonnas osavalt äri teha ning kuldse mudeli eest küsitakse krõbedad 2000 USA dollarit.

Allikad: www.telegraph.co.uk, www.latimes.com, www.usnews.nbcnews.com

Foto: www.macworld.co.uk/iPad-iPhone/news/index.cfm?newsid=3381589

Be the first to comment

Leave a Reply