Valgusreklaami hinnad – kuidas kujuneb hind?

Valgusreklaami hinnad - kuidas kujuneb hind?

Valgusreklaam on suurepärane viis kuidas tänavapildis oma ettevõtet või asutust edukamalt reklaamida. Valgusreklaamid töötavad eriti hästi pimedates tingimustes – nad tekitavad hämaras keskkonnas särava kontrasti ning paistavad seetõttu juba kaugelt silma. Sedasorti valgustatud lahendused – valgustähed või valguskast sobivad väga hästi Eesti kliimasse, kus lõviosa ajast on väljas pime. Kindlasti tuleb meeles pidada, et valgusreklaami hinnad ja kvaliteet on omavahel seoses. Erinevate tootjate kodulehtedel hinnapakkumist küsides ja neid võrreldes võib soovitud valgusreklaami hind kõikuda päris palju. Selles artiklis seletame lahti, et kuidas valgusreklaami hinnad kujunevad.

Materjal

Kuna Eesti kliima on küllaltki muutlik ja sageli sajab vihma või lund, siis on väga oluline valida kvaliteetne materjal. Materjali valik on ka üks suuremaid tegureid hinna kujunemisel. Näiteks valguskastide soovitatav materjal on alumiinium, mis on üldjuhul kombineeritud pleksiklaasiga. Alumiinium on muutlikule ilmastikule vastupidav ja näeb puhas ning atraktiivne välja.

Disain

Iga lahendus vajab unikaalset kujundust ja disaini. Üheks suurimaks hinna määrajaks ongi just disain. Näiteks valguskastide puhul on suurim hinna kujundaja selle suurus. Suurema pinna puhul läheb kasutusse rohkem materjali. Samuti on suurema lahenduse puhul vajalik kasutada võimsamat valgustust. Valgustähtede hinna kujunemine on aga sageli vastupidine valguskastidele. Väga pisikeste valgustähtede tootmine võib olla hoopis kallim kui keskmise suurusega valgustähtedel. Kuna tegu on käsitööga, siis võtab väga pisikeste detailide valmistamine rohkem aega ja töö on keerulisem.

Transport

Veendumaks, et valgusreklaamid jõuavad kohale ühes tükis on kvaliteetsemad tootjad võtnud enda kanda ka transpordi etapi. Suurte või väga suurte objektide transport vajab spetsiaalseid oskuseid ja tööriistu. Kindlasti on objekti transport ka oluline hinna määraja.

Valgusreklaami paigaldamine

Kindlasti enne valgusreklaami tellimist on vajalik välja selgitada, et kas teie valitud ettevõte on hinna sisse lisanud ka paigalduse. Sageli kõrgetesse või muul viisil keerulistesse asukohtadesse valgusreklaami paigaldamine võib olla suurem töö kui algselt välja paistab. Just paigaldamine on üks oluline osa valgusreklaami hinna kujunemisel.

Valgusreklaami hinnad kõiguvad erinevate tootjate vahel päris palju. Oluline on täpselt endale selgeks teha, et mida konkreetne teenusepakkuja pakub. Kui materjal on kehv või hinna sees ei ole transporti või paigaldust, võib lõppkokkuvõttes minna odavam lahendus hoopis kallimaks ning algne eesmärk jääbki saavutamata. Kindlasti pakub kõrgetasemeline tootja juba päringut tehes omapoolseid lahendusi parima tulemuse saavutamiseks.