4 kasulikku köögimasinat

Köögitehnika lihtsustab sinu igapäevatoimetusi ja muudab köögis askeldamise mugavamaks. Köögitehnika valik on lai ja kõike moodsat ja vägevat, mida poeletid meile pakuvad, vaja ei pruugi minna.
Esmalt tuleb aga enne köögitehnika valimist teha selgeks enda vajadused. Oluline on arvestada, mitu pereliiget peres on ja kui tihti kodus süüa valmistatakse.

Toome allpool ära 4 köögimasinat, mis teevad elu mugavamaks ja võidavad sulle aega.

Nõudepesumasin

Nõudepesumasina pooldajaid ja selle tuliseid vastaseid jagub võrdselt. Kiire elutempo või suure pereliikmete arvu juures on nõudepesumasin abiline, mis muudab igapäevatoimetused kindlasti mugavamaks. Keegi ei taha näha nõudest ülekuhjuvat kraanikaussi ja selle mure lahendabki nõudepesumasin.
Tegelikult on nõudepesumasin ka säästlik valik. Tänapäeval on tehnika muudetud intelligentseks ja tööprotseduuridel kasutab nõudepesumasin minimaalselt vett. Võrreldes toidunõude käsitsi pesemisega säästad aasta jooksul märkimisväärse summa.
Lisa siia juurde veel aeg, mida võidad tänu nõudepesumasinale, mis sinu eest nõud peseb. Nõudepesumasinaga saad endale kodumasina, mille investeering toob sulle juurde aega ja lisab ellu mugavust.

Kohvimasin

Kohvimasin on mugav ja igapäevane abimees köögitoimetustes. Seda muidugi juhul, kui peres on kohvijoojaid.
Kohvimasina valimisel on palju erinevaid võimalusi, sest kohviliike on erinevaid. Saadaval on nii erinevad espressomasinad kui ka täisautomaatsed erinevaid kohvisorte valmistavad targad masinad. Selliste uhkete aparaatide hinnad pole madalad ja kui otsest vajadust sellise kohvimasina järgi pole, siis tavaline filterkohvimasin on parem ja soodsam lahendus.
Hea kohvimasina saab täna juba üsna soodsalt. Valimise juures on samuti oluline pereliikmete arvuga arvestamine. Rõhutame ka külalisetega arvestamise olulisust – sa ei taha mitu korda kohvi keeta, kui külalised ootavad.
Kohvimasin säästab hommikul aega ja on üks mugav abimees. Uuemad kohvimasinad on varustatud taimeritega, mis teeb elu eriti mugavaks. Ärgates on aurav kohv juba kannus valmis.
Ilu peitub lihtsuses ja koduses köögis saad abi tavalisest kohvimasinast.

Blender

Välismaise nimega blender on heaks abiliseks tervislike mahlade, smuutide ja jäätisekokteilide valmistamiseks. Enne valimist on oluline jälgida, et blender peaks vastu ka jää purustamisele.
Kõik mudelid pole jää purustamiseks võimelised ja teadmatult sellise blenderiga jääd purustades võib seade puruneda. Aga hea blender on abimees, mis toob rõõmu kogu perele.
Tervisest pakatava värsketest metsmarjadest smuuti toob naeratuse suule ja on kosutavaks värskenduseks. Blenderi kasuks räägib ka selle madal hind ja kasutamislihtsus.

Röster

Röster on hea abiline, kuid esmalt tuleb hea röster valida. Rösterite puhul on oluline samamoodi arvestada pereliikmete arvuga. Suurem röster võimaldab valmistada korraga hommikusöögi kõrvale 4 krõbedat röstsaia.
Rösterite valik on lai ja kui pereliikmeid on rohkem, siis vali kindlasti röster, mis röstib 4 viilu saia ühe laadimisega. Selline valik on küll kallim, kuid säästab aega.
Kvaliteeti saab ikka raha eest. Kui soovid olla kindel, et su röster oleks vastupidav ja ohutu, siis pigem investeeri veid rohkem.

Vali vajadustest lähtuvalt

Siin kokkuvõttes on toodud välja need kodumasinad, mis teevad elu köögis mugavamaks ja võidavad aega. Vali omale kodumasinaid targalt – kõige odavam toode ei ole kindlasti kõige parem ja et investeering ei läheks luhta, siis vali vähemalt keskmisest hinnaklassist toode. Suhtu oma köögimasinasse heaperemehelikult ja hoolekalt, siis töötab see aastaid muredeta.