Maasoojuspumba paigaldamine ja hind koos paigaldusega

maasoojuspumbad

Maasoojuspump on levinud kütteliik paljudes suurtes elamutes. Soojuspump toodab soojusenergiat maapinda salvestunud soojusest ja kogub selle spetsiaalsete kollektoritega kokku, seejärel muudab eluruumide kütteks ja/või soojendab tarbevett.
Maasoojuspumbad on keskkonnasäästlikud kütteseadmed – maasoojuspumba paigaldamine vähendab sinu kodu küttearveid kuni 80% võrra. Seda võrreldes fossiilsetele kütustele põhinevate soojusallikatega.

Maasoojuspumba paigaldamine on kasulik investeering

Maasoojuspumba hind koos paigaldusega jääb umbes 4 000-7 000 euro vahemikku. Tegemist on suhteliselt kõrge väljaminekuga, kui aga arvestada, et soojuspumba paigaldamisega vähenevad sinu küttekulud märgatavalt ja soojuspumba tasuvusaeg on parajalt lühikene, siis tegelikkuses võidad sa mitmekordselt. Samuti ärme unusta ka võitu keskkonna säästlikkuse pealt!

Soojuspumpade edasimüüja Bestair pakub maasoojuspumpade ostu ja paigaldust ka järelmaksuga. Soetades soojusallika tagasimaksega algab kuu sissemakse alates 100 eurost. Täpne sissemakse suurus sõltub aga konkreetse seadme koguhinnast, makseperioodi pikkusest ja sissemakse suurusest. Maasoojuspumba paigaldus ja ost on veelgi lihtsam, kui võtad ühendust edasimüüjatega ja uurida täpsemalt, millised on soojuspumba paigaldamise võimalused sinu koju.

Maasoojuspumba paigaldus on keeruline protsess, mis eeldab spetsiifilist ehitustööd, mida viivad läbi vaid antud valdkonna professionaalid. Maasoojuspumba paigaldamine kõige optimaalsemal viisil toimib ekspertide koostöös ja kvaliteetse projektijuhtimise käigus. Maasoojuspumba paigaldamine võib tunduda hirmuäratav, kuid selleks ei ole põhjust, sest paljud edasimüüjad, nt Bestair, pakuvad tasuta konsultatsiooni ja projektijuhtimist maasoojuspumba paigaldamiseks.

Seadme füüsiline paigaldamine tuleb üldjuhul tasuda ostuhinnale lisaks. Maasoojuspumba paigalduse hind sõltub edasimüüjast, kuid on orienteeruvalt 1 400-2 000 eurot. Täpsem hind tuleb leppida kokku maasoojuspumba ostu sõlmides.

Soetades kvaliteetse maasoojuspumba, siis see võib teenida sind umbes 25 aastat – soojuspump on mitmekülgselt hea investeering!

Maasoojuspumba efektiivsus ja kasutegur

Soojuspumba valiku tegemisel on kõige parem lähtuda selle kasutegurist ehk COP näitajast. Kasutegur on kõige levinum viis, kuidas kiirelt hinnata soojuspumba töö ökonoomsust.
Keskmine COP on maasoojuspumpadel 4,0-5,0 ja isegi natukene rohkem. COP ehk kasutegur iseloomustab seda, kui palju rohkem toodab seade soojusenergiat sellest, kui palju peab ta ise selle tootmiseks kulutama. Võtame näiteks, et maasoojuspumba COP on 5,3. Lühidalt tähendab see seda, et kui seade kasutab 1,0 kWh energiat töötamiseks, siis soojust toodab 5,3 kWh.
Maasoojuspumba kasutegur on elektriküttest mitmeid korda kõrgem – sellest tuleneb ka kütteallika säästlikkus.

Kui sinu elamu ümber on piisavalt vaba maapinda, kust koguda maasoojust, siis kaalu kindlasti säästliku maasoojuspumba paigaldamist. Et teada saada, kas maasoojuspump on sinule sobiv, pöördu spetsialistide poole – nemad oskavad sind kindlasti abistada!