9/11 ellujääja jutt uurimise all: kahtlustatakse valetamist

9:11 ellujääjaCharles Giles on mees, kes pärast 2001. aasta 11. septembri rünnakut väidetavalt Maailma Kaubanduskeskuse kaksiktornide rusude alt päästeti. Mehe traagiline lugu aitas tal annetuste näol koguda tuhandeid dollareid, tasudes sellega elamiskulude ja raviarvete eest. Nüüd arvatakse, et mehe jutt ei vasta tõele.

11. septembri hommikul enne rünnakut saadeti privaatse meedikuna töötav Giles Maailma Kaubanduskeskusesse. Aastaid väitis mees, et oli seal hetkel, mil põhjapoolne torn kokku kukkus. Samuti väitis Giles, et sai rusude alla jäädes vigastada ning teda abistas Port Authority politseinik Mark Meier, kes kandis kilbinumbrit 1236.

„See kangelane, päästeingel… haaras minust kinni ning üritas mind hoonest välja lohistada. Kuna see meil ei õnnestunud, jäime varisenud hoone rusude alla,” väitis mees 2010. aastal antud intervjuus. Gilesi sõnul kutsus Meier enda raadiosaatjat kasutades abi, misjärel nad rusude alt välja kaevati ja päästeti. Giles tunnustab Meierit enda elu päästmises.

Ometi leiti mehe jutust mõned vastuolud. Nimekirjas inimestest, kes Maailma Kaubanduskeskusest päästeti, ei ole mainitud Charles Gilesi ega Mark Meieri nime. Ühes eksklusiivses intervjuus lausub nüüd pensionil olev Meier, et midagi sellist pole kunagi juhtunud. „Ma ei ole kunagi Charles Gilesi nimelist meest kohanud ega olnud tol saatuslikul päeval kordagi selles hoones,” lausus Meier. Vastusena Meieri kommentaarile lausus Giles: „Mulle jäi järelikult vale kilbinumber meelde.” Kuid ka see jutt osutus vastuoluliseks. Nimelt väitis Giles aastaid, et tema ja Meier on mitu korda näost näkku kohtunud ja rünnakust rääkinud. „Ma embasin teda ja küsisin, mis on tema nimi,” väitis Giles ühes teises 2010. aasta intervjuus.

Barnegati elanik Bill Cox, kes haldab Facebookis lehekülge 9/11 Scam Artists (eesti keeles pettur), väidab, et Gilesi jutt ei ole tõsi. „Kahest Port Authority võmmist tehti film, kuid Mark Meier, kes päästis Charlesi elu, ei saanud medalitki? See ei ole loogiline,” lausus Cox.

Charles Gilesi jutus uuritakse veel võimalike vastuolude esinemist. Muuseas uuritakse seda, kas Charles Giles tõesti vigastas ennast selles õnnetuses nagu ta väidab. Kas ta tõesti töötas 497 tundi selles asukohas, mis väidetavalt põhjustas eluaegse vigastuse? Kas ta tõesti kaotas arstiarvete tasumisega enda kodu rahapuuduse tõttu? Kui Gilesi lugu tõepoolest tunnistatakse ebatõeseks, siis millist mõju võib see avaldada tuhandetele dollaritele annetustele, mis ta on saanud, või föderaalabile, mida ta siiani loodab saada?

Allikas: Top Information Post

Foto: http://images.nationalgeographic.com/wpf/media-live/photos/000/399/cache/september-9-11-attacks-anniversary-ground-zero-world-trade-center-pentagon-flight-93-second-airplane-wtc_39997_600x450.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply