Teadlased väidavad, et on leidnud tõendid maavälise elu kohta

Maaväline eluBriti teadlased saatsid atmosfääri õhupalli, mis võttis endaga naastes kaasa organismid, mis said tulla ainult kosmosest. See võib tähendada, et nn eluseemned eksisteerivad kogu universumis ja reisivad ühelt planeedilt teisele meteoriitide kaudu.

Teadlaste meeskond saatis õhupalli 27 kilomeetri kõrgusele stratosfääri, kus see pildistas väikeseid bioloogilisi entiteete, mis nende sõnul said tulla ainult kosmosest. Balloonis oli steriilne mikroskoop, mis oli atmosfäärile eksponeeritud alles 27 kilomeetri kõrgusel. Kui balloon langes tagasi Maale, avastasid teadlased mikroskoobi slaidide küljest vetikaid, mis viitab võõra planeedi eluvormile.

Professor Wickramasinghe ja tema meeskond Sheffieldi Ülikoolist saatsid eelmisel kuul spetsiaalselt kavandatud õhupalli atmosfääri iga-aastase perseiidide meteoriidisaju ajal. Wickramasinghe sõnul ei ole sellist laadi bioloogilisi üksuseid stratosfääris varem täheldatud. Üksused varieerusid imeväikeste bakterite ja kahe ebatavaliselt suure organismi vahel.

Skeptikud usuvad, et stratosfääris jäädvustatud organismid ei pärine kosmosest, vaid need kanti kaasa Maalt. Professor Wickramasinghe sõnul on leitud osakesed enda suuruselt ja massilt suhteliselt suured. „Praeguse arusaama kohaselt ei oleks osakesed suutnud sellist reisi Maalt stratosfääri ette võtta. Kui puudub mehhanism, mille abil need bioloogilised üksused võiksid Maalt stratosfääri tõusta, siis peavad  need olema saabunud atmosfäärist Maale,” ütles professor.

Allikas: The Top Information Post

Foto: http://i0.wp.com/i.dailymail.co.uk/i/pix/2013/09/10/article-2416761-1BBB297C000005DC-188_634x443.jpg?resize=607%2C425

Be the first to comment

Leave a Reply