Sõiduauto rentimisega kaasnev paberitöö võib tunduda tüütu, ent veelgi tüütum on oma puhkuse esimesel päeval päikeseloojangu poole sõites mõelda, mis juhtub, kui te peaksite sattuma õnnetusse. Kuna õnnetusi juhtub siiski ka renditud sõiduautodega, siis on igati tark sellele juba eelnevalt tähelepanu pöörata.
Enne sõiduauto rentimist
Paljud juhid ei pööra kindlustuse üksikasjadele tähelepanu enne seda, kui õnnetus on juba juhtunud, kuna arvatakse, et õnnetusse sattumine pole tõenäoline. Sõiduauto rentimisel tuleks aga esmajoones kindlaks teha, millised on rendiettevõtte poolt pakutava kindlustuse tingimused ja kui suur on teie omavastutus. Tehke kindlaks, kas kindlustus katab ka kahjustada saanud auto remondis olemise ajaks vajaliku asendusauto kulud. Kui ei, siis kaaluge lisakindlustuse sõlmimist.
Kuidas õnnetuse korral käituda?
Kui te sattute renditud sõidukiga õnnetusse, siis tuleb esialgu käituda samamoodi, nagu te käituksite isikliku sõiduauto puhul. Samas on paberitööd veidi rohkem ja lisaks teistele osapooltele tuleb teil aru anda ka ettevõttele, kellelt te sõiduauto rentisite.
Esmalt veenduge, kas kõik sõidukis viibivad inimesed on terved ning kas õnnetuses osales veel mõni auto. Kui keegi on viga saanud, siis helistage koheselt hädaabisse. Kui olete kindel, et inimesed on väljaspool ohtu, siis vahetage kindlustusinformatsiooni teise juhiga ning tehke tekkinud kahjustustest pilti. Püüdke esialgu mitte mainida, et olete enda sõiduauto rentinud, kuna mõned inimesed võivad proovida seda olukorda ära kasutada. Kui õnnetuse süüdlases ei suudeta kokkuleppele jõuda, siis helistage politseisse.
Rendifirma teavitamine
Seejärel helistage oma autorendifirmale. Tehke seda esimesel võimalusel, isegi siis, kui sõiduauto kahjustused on minimaalsed ja ei takista teil sõidu jätkamist. Reeglina on renditud sõiduauto kindalaekas olemas õnnetusprotokolli paberid ja käitumisjuhend. Teavitage ettevõtet õnnetuse üksikasjadest ning küsige neilt, kuidas te edasi peaksite käituma.
Kui teil on lisaks ettevõttepoolsele kindlustusele ka lisakindlustus, siis andke sellest kindlasti autorendifirmale teada. Mõned rendikindlustuse pakkujad katavad nii teie kui ka teise auto kahjustuste kulud (juhul kui õnnetuses olite süüdi teie). Lugege mõlema kindlustuse tingimused hoolikalt läbi ja veenduge, et te teate, kes mille eest maksab.
Õnnetusse sattumine on alati ebameeldiv, ükskõik, kas see juhtub teie isikliku autoga või olete sõiduauto rentinud. Pidage meeles, et kõige olulisem on inimeste heaolu ning jääge rahulikuks – nii lahenevad asjad kõige kiiremini.