Aiakiiged – 5 nippi abiks aiakiige valimisel

Suvine päike paitab juba põski ning hing ihkab aias mõnulemise järgi. Eestimaa oodatuima aastaaja juurde käivad teadupärast kolm märksõna: meri, päike ja muidugi ka aiakiiged! See rahustav tunne, kui tuul vaikselt õõtsutab aiakiike, päike piilub silma ning linnulaul kostub kõrva… Kui fantaasia hakkas tööle ning tekkis isu leida endale selle suve number üks kaaslane, siis meil on teile viis asjalikku nippi abiks just selle õige aiakiige valimisel.

Üksik nautleja versus seltsis segasem

Aiakiiged sobivad nii solidaarsetele üksikutele suvenautlejatele kui ka täitsa parajale kolmesele seltskonnale. Aiakiik tuleks valida vastavalt selle eesmärgile – kas see saab olema sinu aiapeo külaliste meelispaik või hoopis sinu enda suvine meelispaik?

Maalähedastele puidusõpradele ja esteetilistele varikatuse romantikutele

Aiakiike on võimalik leida väga mitmekülgsetest materjalidest – olgu selleks siis puit, metall, kangas või hoopis mõne eelneva kombinatsioon. Klassikaline aiakiik on metallist terasraamiga ning sellel on polüesterkangast iste ning varikatus. Home4You valikus on näiteks kiik Montreal, mis on mõnusalt rahulikku rohelist tooni ja millel on ilmastikukindel kate ning varikatus. Teiseks maalähedasemaks alternatiiviks on puidust aiakiiged, mis loovad sinu koduaias romantilise suveidülli. Puit loob hubase ning kergelt rustikaalse ent maalähedase ja hubase tunde. Soovitame näiteks kiiku Happy või Viru.

Suurele ja väiksele kiigusõbrale

Aiakiik on sobiv suvelemmik nii pere pesamunale kui ka uhkele perepeale. Kõige pisema suvitaja jaoks sobib imehästi näiteks kerge plastikust kiikhobu, millega on mõnus näiteks murul või terrassil päikest nautida ja vaikselt tuulega kaasa kiikuda. Perepea või juba vanemad lapsed võivad nautida juba suuremal kiigel suvitamist.

Mõnulevale pikutajale ja viisakale istujale

Aiakiiged jagunevad oma otstarbelt erinevatesse klassidesse – ühed on mõeldud pigem pikutamiseks, pisikeseks lõunauinakuks ja puhkamiseks ning teised on paslikud just neile, kel meeldib selg sirgelt istuda, varbaid tuules kiigutada ja näiteks sõpradega vestelda või raamatut lugeda. Vali kiik vastavalt enda harjumustele ning soovitavale kasutusele.

Uued kuued ja uued tuuled

Kui sinu aiakiik on näinud juba paari päikeseküllast suve ning pidanud vastu ka kõige karmimatele äikesevihmadele, siis ei tasu vana kiike veel päris välja vahetada – uued tuuled toob väikene ilukuur uute katete ja patjade abil, mille leiad Home4You veebipoest või kauplustest.

Kasutatud artikkel:
http://www.yardenvy.com/diy/how-to-choose-a-hammock.htm
Loe rohkem nõuandeid aiamööbel blogist.