Miljardär Usmanov investeerib Venemaa e-spordi firmasse 100 miljonit dollarit

Miljardär Usmanov

Miljardär Alisher Usmanovile kuuluv USM Holdings on valmis investeerima Venemaa suurimasse e-spordi firmasse 100 miljonit dollarit. Seda ajal, mil arvutimängude live turniirid saavad tähelepanu megafirmadelt nagu Amazon.com Inc ja Time Warner TBS.

Usmanovi USM hakkab Virtus.pro investoriks, mis korraldab erinevate mängude turniire ja kannab neid üle ka internetis. Valitud mängudeks on Counter Strike, Dota 2 ja League of Legends. Veebilehel on rohkem kui 7,6 miljonit tellijat ning selle sisu vaadati eelmisel aastal üle miljardi korra.

„E-spordil on unikaalne roll, ühendades sporti, meediat ja Internetti,“ ütles USM Holdings juhatuse liige Ivan Streshinsky. „See on kiirelt kasvav turuosa, mis on juba praeguseks üle maailma tohutult huvi tekitanu.“

E-spordi eelmise aasta väärtuseks arvatakse olevat 612 miljonit dollarit, ütleb USM, toetudes seejuures SuperData Research andmetele. Amazon.com ostis eelmisel aastal 970 miljoni dollari eesti Twitch.tv platvormi, mis tegeleb live arvutimängude ülekandmise ja e-spordi turniiridega. Time Warner TBC kavatseb alustada järgmisel aastal ka Counter Strike liiga näitamist.

Kaasomaniku Anton Cherepennikovi sõnul on Virtusel plaan USM’i investeeringut kasutada uute turniiride rahastamiseks, meediakanalite loomiseks ja e-spordi areenide ehitamiseks. Loe lähemalt e-spordi murrangulistest aegadest.