Mida peaksid võla tagasi maksmise kohta teadma
Olgu selleks kuuekohaline õppelaen või mõne tuhandeline krediitkaardi laen – tagasi maksmine võib kujuneda raskeks ülesandeks. Mõtle sellele – iga kord, kui sa oma kohvi eest tasud või mõnda makset saadad, mõtled sa ilmselt raskele rahalisele koormale, mida sa kannad.
Mõne jaoks saab peaeesmärgiks nullsaldo saavutamine. Selleks võib kuluda aastaid.
Mis juhtub siis, kui sa jõuad lõpuks punkti, kus kogu see raske töö ning usinus saavutab oma tipu? Sellele järgneb sageli eriti raske küsimus…mida ma nüüd teen?
Kui sa oled keskendunud ühele punktile tulevikus, loob sellega lõpule jõudmine uusi väljakutseid – uute eesmärkide loomine ja enese motiveerimine, et edasi liikuda.
Siin on mõned asjad, mida pärast võla vaba eesmärgi saavutamist meeles pidada.
See hetk ei pruugi tunduda nii magus, kui sa seda oodanud oled.
Paljud meist kulutavad palju mõttejõudu tuleviku sündmustele mõtlemisele ja nende ootamisele – eriti veel siis, kui selle saavutamiseks palju vaeva näha. Mõnikord ületab meie kujutlusvõime reaalsust ning finišijoont ületades ei teki sellist tunnet, nagu me arvasime tekkivat.
See on normaalne. Suurim tasu peitub teekonnas endas – kõik raskused, millele sa oled vastu hakanud, muutused elustiilis ja harjumustest loobumine.
Ära pööra liiga suurt tähelepanu nullsaldo saavutamisele, vaid hoopis sellele, kuidas sa oma rahalist tervist paremaks muutnud oled, mis mõjutab edaspidi positiivselt ka su elu teisi valdkondi.
Võib-olla pead oma elustiilis mõned muudatused tegema… Jälle.
Kui sa olid varem keskendunud võla tagasi maksmisele, siis tuleb sul peagi langetada otsus ohverdatud asjade osas – kas ja kuidas need oma ellu tagasi tooma peaks.
See võib osutuda heidutavaks ülesandeks, aga see annab sulle samas ka jõudu juurde. Elus tekib üpriski vähe võimalusi kõike puhtalt lehelt alustada või otsustada, mida me oma ellu lisada sooviksime. Enamasti peame vaatama, mis meie elu paremini peegeldaks.
Ole valmis vastama küsimusele – millist elu sa pärast võla käeraudadest vabanemist tahaksid?
Pead mõtlema oma saavutustele.
Pärast oma viimase võla tagasi maksmist tekib lühikeseks ajaks uudne tunne. Võib-olla paned seda mõned kuud tähele, kui sa enam makseid saatma ei pea.
Siis saab sellest su uus normaalsus.
Selles probleem seisnebki – ootan-selle-saabumist-ning-olen-pärast-seda-õnnelik mõtteviis. See kauaoodatud verstapost muutub peagi tavaliseks nähtuseks.
Kui su saavutus ei tundugi nii särav ja uus, tuleks vaadata, kui kaugele sa tegelikult jõudnud oled. See tasub ennast ära, kui pidada silmas edasiminekuid rahaasjades ning ka teistes eluvaldkondades.
Võlg ei kao enamasti igaveseks ära.
Küsi seda mõnelt inimeselt, kes on olulisel määral kaalu langetanud või vabanenud kahe paki päevas suitsetamise sõltuvusest ning nad ütlevad sulle ilmselt, et halvast harjumusest vabanemine ei tähenda veel, et see ka eemale jääb. Mõnikord kaob võlg ära ainult selleks, et mõne aja pärast uuesti tagasi tulla.
Kui sa oled oma kulutustes drastilisi muudatusi teinud, oma võlakoormast vabanenud, siis võib sul tekkida soov oma rahalisi vahendeid vähem rangemalt kasutada. Millega iganes ka tegu poleks, tuleks oma rahal silm peal hoida ning kontrollida, et sa ikka jätkusuutlikul rajal oleksid.
Võib-olla ei pea sa oma rahaga täpselt samamoodi käituma, nagu sa seda võlgu olemise ajal tegid, aga ainult ilma sihti kaotamata saad sa olla kindel, et sa enam uue võlaga võitlema ei pea. Uue laenu valmisel tee hoolega eeltööd. Loe artikleid ja pea nõu spetsialistidega.
See ei ole lõpp, vaid see avas täiesti uued uksed.
Võid kergendatult ohata, aga ametlikult võlast vabaks saamise hetke ilu ei peitu lõõgastusmomendis, vaid hoopis teekonna käigus uute uste avanemises.
Selle asemel, et oma tänaseid eurosid eilsetesse kohustustesse valada, saad sa ise otsustada, millist tulevikku sa endale soovid. Oled saanud endale võimaluse vaadata homset positiivse, ainult-taevas-on-piiriks pilguga.
On ju imeline?Inglise keelne artikkel:
blog.readyforzero.com/paying-debt/#.VhJhDfntmkp