Millise kaalu peaksid ostma?

Lisaks üldtuntud kodumajapidamises vajalike seadmete on veel väiksemad esemed, mis võivad meie igapäevaelu aga palju mugavamaks muuta. Selleks võivad olla köögis kasutatavad prügikastid, aknapuhastustarvikud või põrandapesu tarvikud ja paljud muud. 

Oma tervise ja kehakaalu jälgimisel on aga parimaks abimeheks mehaanilised või digitaalsed kaalud. Millise kaalu peaksid aga valima? Tutvume olulise infoga, mis on vajalik sinu vajadustele vastava kaalu valimiseks.

Milline kaal on parim: mehaaniline või digitaalne?

Alustuseks vaatleme lähemalt kahte peamist tüüpi – mehaanilist ja digitaalset. Mõlemal tüübil on oma plussid ja miinused, mida on hea teada.

Mehaanilistes kaaludes kasutatakse spetsiaalseid vedrusid, mis deformeeruvad surve all. Need panevad käima mehhanismi, mis seejärel keerab sinu kaalu näitavat sihverplaati. Mehaanilisi kaalusid on kasutatud juba aastaid ja kuigi need on praegu vähem populaarsed, on seda tüüpi kaalude kasutamise fännid endiselt olemas.

Mehaaniliste kaalude üks puudus on see, et need on sageli vähem täpsed kui digitaalsed kaalud. Kasutamise ajal võib veapiir olla üsna suur, nii et sa ei tohiks seda käsitleda oma kehakaalu täpse näitajana. Teine puudus mõne kasutaja jaoks on lisafunktsioonide puudumine. Kui soovid kaaluda rohkem kui lihtsalt oma kehakaalu, siis võib-olla pole see sinu jaoks parim valik. Viimane probleem paljude kasutajate jaoks on nende vanamoodne disain, mis ei sobi alati tänapäevaste vannitubadega.

Digitaalsed kaalud on seevastu moodsamad ja on enamikul juhtudel asendanud vannitubades mehaanilised kaalud. Tavaliselt on need varustatud täpsete anduritega ja töötavad deformatsioonimõõturi koormusanduriga. See lahendus on palju täpsem kui mehaaniliste kaalude puhul kasutatav mehhanism. Täpne kehakaal kuvatakse LCD-ekraanil. Ainsaks puuduseks on vajadus patareisid vahetada.

Millele tasuks kaalu valimisel tähelepanu pöörata?

Üks aspekt, millele tasub tähelepanu pöörata, on materjal, millest kaal on valmistatud. Kõige tavalisem materjal on plastik, mis on odav, kerge, kergesti puhastatav ja veekindel. Kuid see on ka mehaaniliste kahjustuste suhtes vastuvõtlikum.

Teine populaarne valik on karastatud klaas. Sellel materjalil on elegantne, minimalistlik välimus. Klaasi on lihtne puhastada ja see on üldiselt väga vastupidav.

Metallist kaalud on tavaliselt valmistatud alumiiniumist. Need on väga kerged, nii et nende liigutamine pole probleem. Sellised materjalid on vastupidavad ka vannitubades tavaliselt esinevatele tingimustele. Puidust ja bambusest mudelid muutuvad üha populaarsemaks, kuna need annavad vannitoale loomuliku tunde ning on ka kerged.

Materjali valik mõjutab ka seda, kuidas peaksid kaalu hooldama ja puhastama.

Kergesti loetavad tulemused on võtmetähtsusega

Kaalu valimisel tasub pöörata tähelepanu ekraani suurusele, et esitletud tulemust oleks lihtne näha. Digitaalsete kaalude puhul on selleks tavaliselt LED-ekraan või LCD-ekraan. Esimesed tüübid kasutavad vähem energiat ja on paremini nähtavad. Mõnel mudelil on nii LED/LCD ekraan kui ka mehaaniline ketas.

Kokkuvõtteks

Milline kaal sobib siis kõige paremini koduseks kasutamiseks? Kõik sõltub sinu isiklikest vajadustest ja ka ootustest. Kindlasti tasub võrrelda erinevate mudelite omadusi, sh kontrollida nende täpsustaset ja mõõtevahemikke. Samuti peaksid pöörama tähelepanu sellele, kas kaal on valmistatud vastupidavast materjalist ja kas see sobib sinu vannitoa kujundusega?