Absurdseimad foobiad, mis inimestel esinevad

Käesolev video räägib ühest pahapoisist, kes on nii kõva mees, et kardab isegi kutsikat. Seda lugu on naljakas vaadata, kuid inimestel, kellel esineb mõni tõsine foobia, on väga raske sellega elada. Sellest artiklis tutvustan lugejale, mis on foobia ning toon välja mõned naljakamad neist.

Mis on foobia?

Foobia ehk haiguslik kartus on ärevustunne, mis tekib mingi kindla nähtuse või elusolendi ees, mida tajutakse tegelikust ohtlikumana. Selliseid objekte või situatsioone hakatakse vältima või talutakse neid väga suure ebamugavustundega.

Foobses situatsioonis tuntakse kõrgenenud ärevust, mis väljendub kehaliste sümptomitena – südamekloppimine, hingeldamine või hingetuse tunne, higistamine, külma- või kuumahood, jalgade, käte ja/või keha värisemine, tasakaalutuse ja/või nõrkustunne, iiveldus, pearinglus, kohisemine kõrvades, värvilised täpid silme ees või muud nägemishäired, suukuivus, tung urineerida jne. Tavaliselt märgatakse ainult osasid neist sümptomitest. Sümptomite subjektiivne tugevus võib varieeruda kergest ebamugavustundest väljakannatamatu paanikahooni.

Siin on välja toodud kõige naljakamad foobiad, mida inimestel esineb

Atomosofoobia – hirm tuumaplahvatuste ees. Inimestel, kellel on hirm tuumaplahvatuse ees, on päris hirmus elada, kuna selline hirm on täiesti teadmatu ning seda ei ole võimalik kontrollida.

Russofoobia – hirm venelaste ja muu venepärase ees. No comments.

Barofoobia – hirm gravitatsiooni, raskusjõu ees. See on üks naljakamaid hirme, sest kes sellist asja tunneb peab elama tõenäoliselt kosmoses.

Domatofoobia – hirm majade või majasoleku ees. Sellise hirmuga inimesed ei tuleks Eestis eluga toime, kuna talviti ei ole võimalik mujal elada.

Elektrofoobia – hirm elektri ees. Tõenöoliselt peavad sellised inimesed istuma küünlavalgel ning tänapäeva elustiili nad maitsta ei saa.

Eosofoobia – hirm koidu või päevavalguse ees. Inimestel, kellel esineb selline hirm ei saa päeval enda jalga välja tõsta, sest päevavalgust nähes tekiks paanika.

Fagofoobia – hirm neelamise, söömise või ärasöömise ees. Sellise hirmuga kaua ei ela, sest lihtsalt surrakse nälga.

Krüofoobia – hirm pakase, jää või härmatise ees. Arvatavasti Eestis elavatel inimestel seda ei esine, aga mõnel mustanahalisel kindlasti.

Maniafoobia – hirm vaimuhaiguse (hullumeelsuse) ees. Sellisel inimesel pole kindlasti enam midagi karta, sest ta on selle juba saavutanud.

Medortofoobia – hirm erekteerunud peenise ees. Kui selline foobia esineb mõnel naisterahval, siis kindlasti tema partner saab veel suurema trauma osaliseks.

Selliste hirmudega inimestel on pea võimatu elada, sest nende mõistus tõrgub töötamast. Nii uskumatu kui see ka pole, elab maailmas palju inimesi, kellel esinevad loetletud ja täiesti absurdsed hirmud. Nendest hirmudest on võimalik võitu saada kui sul just hirmust lahtisaamise ees foobiat ei ole.

Kasutatud allikas: Wikipedia

Be the first to comment

Leave a Reply