Mees pani panga enda pilli järgi tantsima

Mees pani panga enda pilli järgi tantsimaMis juhtuks siis kui saaksid ise määrata, millised kohustused sul panga ees on? Vene rahvusest pärit 42-aastane Dmitry Argarkov tegi just seda ning tal õnnestus panga kulul elada lausa kaks aastat.

Härra Argarkovile saadeti krediitkaardileping, kuid talle ei meeldinud panga poolt sätestatud kohustused. Ta skaneeris lepingu arvutisse, pani kirja talle sobivamad kohustused ning saatis selle tagasi panka. Pank allkirjastas uue lepingu ning saatis Argarkovile krediitkaardi.

Venelase lepingus sisalduvad kohustused olid järgnevad: 0%-line intressimäär, ei mingeid lisamakse, piiramatu krediitkaardi kasutamine ning iga kord kui pank eirab reegleid, on kliendil õigus neid karistada 3 miljoni rubla suuruse rahatrahviga. Kui pank peaks lepingu lõpetama, tuleb härra Argarkovile maksta hüvitisena 6 miljonit rubla (s.o 137 122 eurot).

Dmitry Argarkovi advokaadi sõnul nõustus pank kliendi nõuetega ning saatis kliendile krediitkaardi ja allkirjastatud lepingu koopia. Saadetud krediitkaardil ei olnud limiiti ning härra Argarkov sai nüüd panga kulul endale lubada saare Malaisias.

Kaks aastat hiljem venelase paradiisielu aga lõppes. Pank kaebas mehe ülemääraste kulude tõttu kohtusse, nõudes temalt 45 000 rublat maksete eest, mis ei olnud tema lepingus sätestatud. Mehe õnneks otsustas kohus tema kasuks ning ta pidi maksma ainult 19 000 rublat (434€). „Pank allkirjastas lepingu seda läbi lugemata. Paraku ei ole sellisel argumendil kohtus erilist kaalu,” ütles mehe advokaat.

Nüüd on Argarkov viinud asja veel kaugemale, kaevates hoopis ise panga kohtusse selle eest, et viimane ei austanud lepingut ning katkestas selle. Ta nõuab pangalt 24 miljonit rublat. Panga omanik aga teatas, et härra Argarkovit ootab ees nelja aasta pikkune vanglakaristus. Kohtuistung on planeeritud järgmiseks kuuks.

Allikas: TopInfoPost

Foto:  http://www.lowinterestcreditcards.net/wp-content/themes/thesis_18/custom/rotator/credit-cards5.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply