Ajakirjaniku šokeeriv ülestunnistus Julian Assange’i suunas

Ajakirjaniku šokeeriv ülestunnistusAjakirja Time reporter sattus suure tule alla kui oli sotsiaalvõrgustikus Twitter kirjutanud, et ei suuda ära oodata, mil ta saab kirjutada kaitsekõne droonide kasuks, mis muu hulgas tapavad WikiLeaksi asutaja Julian Assange’i.

Michael Grunwald kustutas enda Twitteri postituse otsekohe kui oli saanud enda jälgijatelt palju negatiivset vastukaja. Põhjendusena tõi mees välja asjaolu, et tema postitus ainult ärgitaks Assange’i toetajad. Grunwaldi tööandja sõnul on mehe solvav postitus ainult tema enda arvamus ning ei ole mingilgi määral seotud ajakirjaga Time.

Kasutaja Robin väljendas end Grunwaldi solvava postituse peale järgmiselt: „Minu arvates on Assange väga suur jobu. Nii huvitav kui see ka poleks, oled sina [Michael Grunwald] veel suurem jobu.” Teine kasutaja pakkus välja, et Grunwald on poliitilise ideoloogia poolest ainuvalitsejalik.

Juba möödunud aastal enda kandideerimise plaanidest teatanud Julian Assange viibib Londonis Ecuadori saatkonnas. Mees palus Ecuadorilt varjupaika, et vältida väljaandmist Rootsile, kus teda süüdistatakse seksuaalkuritegudes. Suurbritannia ei lase austraallasel Ecuadori sõita, sest on kohtuotsuse põhjal kohustatud ta Rootsile välja andma. WikiLeaksi juht kardab, et Rootsi annab ta omakorda välja USA-le, kes süüdistab teda tuhandete saladokumentide lekitamises.

Eelmisel kuul teavitas Assange avalikkust kandidaatidest, kes esindavad WikiLeaksi parteid Victoria osariigi üldvalimistel. Kandidaatide seas on esindatud akadeemikud, ajakirjanikud ning inimõiguste aktivistid. Teoorias peaks Assange’i võit mehe viimaks saatkonnast vabastama ning ta saaks turvaliselt Austraaliasse naasta.

Allikas: TopInfoPost

Foto: http://www.thenewstribe.com/wp-content/uploads/2013/06/julian_assange.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply