Palestiinlane häkkis Zuckerbergi seinale, et saada turvameeskonna tähelepanu

PalestiinlanePalestiina häkker teavitas Facebooki turvameeskonda turvaaugust, mis lasi igaühest sõltumata nende seinale postitada, kuid tema probleemile ei pööratud tähelepanu. Et saada turvameeskonna tähelepanu, postitas palestiinlane Facebooki looja Mark Zuckerbergi nime all viimase enda seinale teavituse.

Facebookis on eraldi lehekülg, kus inimesed saavad meeskonda leitud turvaaukudest teavitada ning selle eest võidakse premeerida kuni 500 USA dollari suuruse rahasummaga. Mees nimega Khalil leidis suure turvaaugu ning teavitas sellest lehe turvameeskonda vastavalt juhiste järgi, kuid tema teavitusele ei reageeritud. Khalil otsustas veast uuesti märku anda ning järgmisel korral saadeti talle vastus, et tegemist ei ole turvaauguga.

Khalil ei jätnud jonni ning kirjutas Mark Zukerbergi seinale: „Esiteks, ma palun vabandust, et rikun Teie privaatsust ning kirjutan Teie nime alt. Mul ei jäänud muud võimalust Teie tähelepanu saamiseks.” Seejärel kirjeldas mees põhjalikult turvaauku ning lisas juurde vastavad tõendid.

Mõne minuti pärast võttis Facebooki arendaja Khaliliga ühendust, et saada rohkem informatsiooni. Kui turvameeskond probleemi kallale asus, sulgeti Khalili konto ajutiselt. Kuigi Khalil sai lõpuks turvameeskonna tähelepanu ning oluline viga parandati, ei premeeritud teda rahasummaga, sest mees rikkus sotsiaalvõrgustiku reegleid. Samas kui ta ei oleks reegleid rikkunud, oleks probleem võinud saada saatuslikuks mõnele kasutajale identiteedivarguse näol.

Allikas: Gizmodo

Foto: http://www.socialmedia.ie/wp-content/uploads/2013/01/Facebook1.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply