Neville meenutab päeva, mil Ferguson Beckhamile saapaga näkku virutas

Neville meenutab päevaEndine Manchester Unitedi paremkaitsja Gary Neville meenutab enda raamatus „Red” David Beckhami ja peatreener Sir Alex Fergusoni vahelist tüli, mis jättis mängija lõhkise kulmu ja kahe õmblusega. Neville’i sõnul sai intsident alguse kui Ferguson pidas Beckhamit ühes sisse lastud väravas süüdlaseks.

„Me kaotasime 2003. aasta veebruaris karikamängus Arsenali vastu ja langesime konkurentsist, kuid mitte see ei tekitanud ainuüksi ärevust. Riietusruumis süüdistas peatreener Beckhamit ühes meile löödud väravas. Beckham ei nõustunud sellega ning vaidles vastu. Seejärel pööras vihane Ferguson ümber ning nägi maas ühte jalanõud ja lõi seda justkui oleks tahtnud väravale kõmmutada,” kirjutas Neville oma raamatus.

„Ta seisis küll Beckhamiga vastakuti, kuid kindlasti ei soovinud talle putsaga näkku lüüa. Olen Fergusoni treeningutel näinud, isegi kui ta prooviks tuhat korda veel nii lüüa, ei tuleks see enam välja. Jalanõu tabas Becksi täpselt kulmu pihta, tekidades haava. Ta katsus käega nägu ning nägi verd. Järsku oli temagi püsti ja püha viha täis.”

„Juhendaja oli korraks tummakslöödud, mis pole tema moodi. Minu arvates mõistis ta, et mängija saapaga löömine, isegi kogemata, on pisut ekstreemne. Ta vabandas otsekohe: „David, ma ei tahtnud sind saapaga näkku lüüa”. Becksi see aga ei lohutanud ning mõned meist pidid neid üksteisest lahutama. See oli tollal esikaane uudiseks.”

„Me võitsime 2003. aastal Premier League’i, kuid Becksi jaoks oli see lõpp. Ta ei tahtnud küll niimoodi lahkuda, aga ta läks mängima Real Madridi, mis on Unitedi kõrval väidetavalt ainuke sama suur klubi. Temast sai seal koos Zinedine Zidane’i, Luis Figo ja Roberto Carlosega suured staarid,” meenutas ManU legend.

Foto: http://www.telegraph.co.uk

Be the first to comment

Leave a Reply