Valitsus paigaldas kodanike kaebuste kogumiseks linna “hiigelkõrva”

HiigelkõrvTraditsioonilise kaebuse esitamise juures on midagi ebarahuldavat. Vormi täitmisel võid vaimusilmas ette näha, kuidas bürokraadid sinu poolt täidetud avalduse ära kortsutavad ja minema viskavad. Kas poleks tore, kui võiksid enda kaebuse kõva häälega mõne „nööritõmbaja” kõrva sisse otse välja öelda? Soulis on see võimalik.

Väljaspool Souli linnavalitsuse hoonet istub hiiglaslik punane skulptuur, mis on alati kuulamiseks avatud. Tuntud kui „Suur Kõrv”, täidab see kahte rolli – on avalik kunstiprojekt ja täidab avalike suhete algatusfunktsiooni. Souli linnapea tellis projekti konstrueerimise kui viisi, kuidas valitsus saaks end kodanike eluoluga paremini kursis hoida.

Protsess on üsna lihtne. Kõnnid „Suure Kõrva” juurde ja räägid enda mõtted sinna sisse. Heli salvestatakse ja suunatakse edasi raekotta, kus see jõuab valjuhääldi kaudu kuulajateni. Kõlari külge kinnitatud spetsiaalsed andurid registreerivad selle, mitu inimest parasjagu kõlarite ümber viibib kui konkreetset kommentaari salvestatakse. Säilitatakse need kommentaarid, mis meelitavad ligi kõige suurema publiku; ülejäänud töödeldakse ümber muusikaks, mida raekojas taustaks mängitakse.

Kogu aparatuur on ilmselgelt geniaalne. Vähem selge on aga see, kas valitsus ka tegelikult inimeste kaebusi kuulda võtab ja nende põhjal tegutseb. Nii südantsoojendav kui „Suure Kõrva” idee ka ei ole, on see üsna kasutu kui linnapea ja tema käsilased seda tegelikult ei kuula.

Allikas: Gizmodo

Foto: http://img.gawkerassets.com/img/18xit1qsmkrb8jpg/ku-bigpic.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply