Apple Maps juhatas autojuhid lennujaama asemel lennuki stardirajale

Apple MapsAsukoha leidmiseks saab tänapäeval appi võtta nutitelefonides olevad kaardirakendused. Paraku ei saa nende informatsiooni paikapidavusele alati kindel olla. Seda näitab ka järgnev lugu USAs Alaskal, kus kaks meest sõitsid Apple’i kaardi juhiseid järgides suisa lennurajale.

Tänapäeva tehnoloogia võimaldab soovitud sihtkohta väga hõlpsasti üles leida. Nii arvuti kui ka telefon aitavad meil soovitud informatsiooni peaaegu otsekohe teada saada. Paraku mitte alati ei ole kaartides kuvatud informatsioon päris õige.

Viimase kolme nädala jooksul on kaks autojuhti USAs enda sõidukitega sattunud Alaskal asuva Fairbanksi Rahvusvahelise Lennujaama lennukite stardirajale. Seda seetõttu, et Apple’i telefonirakendus on neid lennujaama hoone asemel just sinna juhatanud.

Fairbanksi lennujaama juhataja Melissa Osborn sõnas, et nad on võtnud ühendust Apple’i antud teemaga tegeleva osakonnaga ning palunud antud kaardilt täielikult eemaldada suunised lennujaama seni, kuni parandusi pole veel sisse viidud. Samuti lisas Osborn, et lennujaam ei taha riskida veel ühe sarnase juhtumiga, mis võiks ohtu seada paljude inimeste elud. Õnneks ei juhtunud kummalgi juhul mingit õnnetust, kuigi sellel ajal, kui sõidukid üle lennuvälja sõitsid, olid planeeritud mitmed õhkutõusmised Boeing 737-ga.

6. ja 20. septembril toimunud olukordades polnud kumbki autojuht kohalik inimene ning liigeldes eirati kõiki lennuväljale viitavaid liiklusmärke. Fairbanksi Rahvusvahelise Lennujaama stardiraja ümber ei olnud võrkaeda ega muid takistusi, kuid pärast toimunut on lennujaama juhtkond lennurajale juurdepääsu betoonplokkidega tõkestanud.

Angie Spear, Fairbanksi Rahvusvahelise Lennujaama turundusjuht, mainis: „Hoolimata sellest, et eirati või ei nähtud keelavaid märke teel, ei saa ka iPhone’is olev kaart valeinformatsiooni jagada. Mõelge, mis oleks võinud juhtuda!” Apple’i konkurent Google Maps juhatas lennujaama küll ringiga, kuid siiski viis kaart õige hoone juurde.

Ka mitmete teiste lennujaamadega on Apple’i kaardirakenduse puhul probleeme esinenud. Nii oli näiteks Dublini lennujaam kaardil paigutatud kohta, kus asus hoopiski Airfieldi loomafarm. Apple’i tegevjuht Tim Cook on tekkinud segaduse pärast avalikult vabandusega esinenud kõikide Apple Maps kasutajate ees ning lubab leida probleemile lahenduse nii kiiresti kui võimalik.

Allikad: www.mirror.co.uk, www.alaskadispatch.com, www.cultofmac.com, www.bbc.co.uk

Foto: www.mirror.co.uk/news/weird-news/iphone-users-told-drive-onto-2299887

Be the first to comment

Leave a Reply