Mees, kelle nina asub laubal

Nina laubalIlukirurgilisi operatsioone tehakse tänapäeval palju. Eriti vajalik on see inimestele, kelle keha on raskesti vigastatud või moondunud ning seetõttu on nende normaalse välimuse taastamiseks vaja kirurgiliselt sekkuda. Hiinas oleks mees kaotanud enda elu, kui arstid poleks läbi viinud keerulist operatsiooni ning otsustanud hakata kasvatama mehele uut nina tema laubal.

Plastiline ilukirurgia võimaldab teha mehest naise ja vastupidi. Kui inimene pole enda kehaga rahul ja soovib mõnd kehaosa korrigeerida, pole selles mingit probleemi – vastavate analüüside tegemisel vaadatakse, kas see on võimalik või mitte. Paraku on juhtumeid, kus plastiline kirurgia on ainus pääsetee. Järgmine lugu võib tunduda justkui ebareaalse ja isegi võimatuna, kuid tegemist on täiesti tõese ja tõsiseltvõetava looga.

Hiinas viidi läbi üks ülimalt keerukas operatsioon, kus autoõnnetuses raskesti viga saanud 22-aastasele patsiendile hüüdnimega Xiaolian paigaldati nina laubale. Põhjuseks oli see, et 2012. aastal sai mees avarii käigus üliraske nasaalse trauma ja tema hingamisteede päästmiseks oli meedikute arvates ainus võimalus nina paigaldamine laubale. See oli tingitud sellest, et Xiaolian ei saanud kohe pärast õnnetust enda finantsilise olukorra tõttu vajalikku abi ja ravimeid lubada ning ninas tekkis infektsioon. Kui patsiendi nina oleks jäänud enda õigele kohale, oleks mehel olnud suur oht surra erinevate bakterite ninasse sattumise tõttu ning nina taastamine oleks olnud võimatu.

Arstid väidavad, et teadaolevalt on tegemist esimese taolise kirurgilise operatsiooniga maailmas. Tegelikkuses viidi ühe Briti mehe puhul läbi samasugune nina taastamise operatsioon, kus tema nahakudedest hakati kasvatama uut nina – seda küll käe peal.

Xiaoliani uus nina „ehitati üles” mehe nahakudesid laubale siirdades ning ninakamber ehitati ribidest võetud luukoest. Praeguseks on nina „kasvatatud” üheksa kuud.
 Fujiani provintsi Fuzhou haigla arstid on siirdamise tulemusega rahul ning hetkel on patsient täie tervise juures. Laubal asetsev nina töötab enam-vähem korrektselt. Nüüd uurivad arstid seda, kas uut kasvatatud nina on võimalik tagasi enda kohale siirdada, kuid enne seda tuleb põhjalikult selgeks teha, et ei tekiks komplikatsioone ja patsiendi tervis ohtu ei satuks. Operatsiooni läbi viinud kirurg ütles, et tõenäoliselt leiab nina paigaldamine enda kohale aset juba varsti ning Xiaolian saab elada täisväärtuslikku elu enda uue ninaga.

Allikad: www.mirror.co.uk, www.metro.co.uk, www.dailymail.co.uk, www.businessinsider.com, www.usatoday.com

Foto: www.mirror.co.uk/news/weird-news/chinese-man-new-nose-grown-2299475

Be the first to comment

Leave a Reply