Avalikustati Apple’i Siri süsteemi naishääl

Apple'i SiriApple’i Siri süsteemis vastab kasutaja küsimustele üks naishääl, kuid kuni tänase päevani ei teadnud keegi, kellele see hääl kuulub. Telekanali CNN saates New Day avalikustati, et üle maailma tuntud Sirile on andnud hääle Atlantast pärit Susan Bannett.

Iga iPadi ja iPhone’i kasutajal on Siri süsteemi kasutades tõenäoliselt tekkinud küsimus, kelle hääl neile seal vastu kõneleb. Sirit esitleti esmakordselt 2011. aastal, kui Apple tuli välja uue iPhone 4S-iga. Kas Siri naishääle näol on tegemist reaalse inimesega või on heli hoopis arvutite poolt loodud?

CNNi saates New Day esitleti Atlantast pärit Susan Bennettit kui kuulsat Siri häält. Apple’i esindajad pole antud informatsiooni kinnitanud ega ümber lükanud ning seega saab toetuda vaid häälespetsialistide uuringute tulemustele, mille põhjal võib peaaegu kindlalt öelda, et tegemist on Siri algse häälega.

Tegelikult ei teadnud naine alguses ka ise, et kõneleb igapäevaselt miljonite inimeste taskus, andes edasi vajalikku informatsiooni. Kuidas selline asi siis üldse võimalikuks sai? Tõenäoliselt sai asi alguse 2005. aastal, kui Susan ScanSofti tarkvarafirma palgale võeti. Seal hakkas ta tööle Atlanta kohaliku firma GM Voices kasuks, mis tegeles just automaathääle tehnoloogia väljaarendamisega. Susan sõlmis ettevõttega lepingu ning hakkas lindistama erinevaid lauseid, sõnu, häälikuid, tähti, numbreid jms. Terve juulikuu vältel töötas ta iga päev neli tundi, et lindistada enda poolt sisseloetud materjali. Talle mainiti, et lindistatud materjal leiab kasutust nii GPS- kui ka telefonisüsteemides, kuid kus täpsemalt, seda naisele ei öeldud. Proua Bennett mainis ka seda, et lindistamise viimastel tundidel oli ta sisselugemisel veidi emotsionaalsem ja seetõttu on ka Siri osad vastused ja sõnad veidi emotsionaalsemad.

Kuidas aga Susan Bennett teada sai, et Siri kasutab tema häält? Nimelt ütlesid naise tuttavad 2011. aasta oktoobris pärast iPhone 4S esitlust, et hääl, mida Apple enda uue leiutise juures kasutab, kuulub just nimelt temale.

Allikad: www.techland.time.com, www.edition.cnn.com

Foto: www.popwatch.ew.com

Be the first to comment

Leave a Reply