Belgia arstid avastasid uue kehaosa

uus kehaosaKui arvasid, et arstid teavad ja tunnevad iga meie kehaosa läbi ja lõhki, siis mõtle uuesti. Nimelt avastasid Belgia arstid hiljuti inimese põlvest täiesti uue sideme.

Ajakirjas Journal of Anatomy avaldatud uurimistöös antud anatoomilise kirjelduse kohaselt on tegemist kiulise sidemega, mis kannab ingliskeelset ametlikku nimetust „Anterolateral Ligament” (ALL). Prantsuse päritolu kirurg Paul Segond väitis sama sideme olemasolu juba 1879. aastal, kuid see väide lükati tol ajal kiiresti ümber.

Leuvensi Ülikooli haigla lahkas laipu eesmärgiga leida see, mida Segond kirjeldas kui pärlilist ja kiulist riba. Leiti, et tegemist on hästi määratletud sidelise struktuuriga, mis ühendab inimese reie- ja sääreluud.

ALLi anatoomiline kirjeldus on väga oluline, kuna see kinnitab viimaks nimetatud struktuuri olemasolu. Arstid avastasid sideme puhul aga veelgi tähtsama tunnuse – nimelt mängib see väga olulist rolli sportlaste puhul, kes tegelevad aladega, mis nõuavad põlvede rohket liikumist (nt korvpall, suusatamine). Avastuse teinud meeskond püstitas hüpoteesi, et antud side mõjutab eelkõige põlvede liikumist. Antud hüpoteesi kinnitamine nõuab veel ulatuslikku uurimist, kuid arvatakse, et avastus aitab tulevikus kaasa nn põlve väljakäimise ravimisel.

Vaata pilti arstide avastusest siit.

Allikas: Huffington Post

Foto: http://www.hand-surgeon.org.uk/images/home-hand-surgery.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply