BMW 3D-nutiprillid aitavad omanikul ise automootorit parandada

BMW 3D nutiprillidTänapäeva nutiseadmed võimaldavad meil enda maailma tohutult muuta. Nii on Saksamaa autotootja BMW välja töötanud nutiprillid, mis võimaldavad omanikul enda autot parandada teenindusse minemata, sest teda aitab prillide ekraanil kuvatav 3D-animatsioon.

BMW otsustas turule tuua autoomanikke aitava vahendi 3D-nutiprillide näol. Viimased juhendavad inimest samm-sammult 3D-graafiliselt erinevaid mootoriosi parandama. Seega vaatad vaid detailile peale ning saad prillide kaudu informatsiooni, kas vidin vajab parandamist või mitte. BMW esindajad ütlevad, et mingit eelnevat teadmist inimesel olema ei pea – prillide kaudu saab omanik kõik ise korda teha, sest need ütlevad täpselt isegi seda, millisesse suunda tuleb kruvi keerata.

Prillidesse on paigaldatud tarkvara, mis võimaldab neid erinevate BMW mudelitega kohandada ning samuti uute automudelite või -aksessuaaride lisandumisel tarkvara uuendada. Kuidas aga prillid töötavad ja inimesele juhised selgeks teevad? Kui inimene vaatab kapoti all asuvat mootorit, ilmub prillide ekraanile selle värviline 3D-koopia, mis imiteerib reaalse automootori sisemust vastavalt mudelile. Prillid diagnoosivad kohe, kus on viga, tõstes selle esile ning  andes juhiseid, kuidas see korda teha. Juhendamine toimub hääleliselt ning selleks on parandajal vaja kanda kõrvaklappe. 3D-animatsioon demonstreerib, kuidas eemaldada äramärgitud detail – kuidas see lahti kruvida, kuidas see välja võtta ja kus hoida. Samuti juhendab hääl uue osa kinnitamist.

Tegelikult oli algne idee need 3D-prillid vaid teenindusinseneridele luua, kuid leiti, et täiendatud lahendus sobiks ka laiemale rahvaringile. Kui aga ise ei soovi automootori parandamisega tegeleda, siis saab endiselt abi ka autoremonditöökodadest.

Vaata videot 3D-nutiprillide kohta siit.

Allikad: The Daily Mail,
 YouTube

Pilt: http://img.youtube.com/vi/Y5ywMb6SeGc/0.jpg

3D-print Eestis

Be the first to comment

Leave a Reply