Bill Gates ennustab 2035. aastaks vaesuse kadumist

Bill Gates ja vaesusMajanduslangused ja –tõusud on mitmetes piirkondades – rikkamates ja vaesemates – ebastabiilsust tekitanud. Üks maailma rikkamaid inimesi Bill Gates leiab aga, et 2035. aastaks on vaesus selle praeguses mõistes kadunud ning inimesed elavad veelgi paremat elu.

Bill Gates, kelle koguvarandus ulatub enam kui 78,5 miljardi USA dollarini, andis enda iga-aastases kirjatükis Bill and Melinda Gates Foundationi kaudu selle nädala teisipäeval teada, et probleemid nagu vaesus ja haigusepideemiad on täiesti lahendatavad. Ta leiab, et vaesusest on alati väljapääs, välisabi ei ole raiskamine ning elude päästmine ei vii ülerahvastumiseni.

„Ma olen optimistlik väitma, et 2035. aastal ei ole maailmas peaaegu ühtegi vaeset riiki – vähemalt selle praeguses mõistes mitte! Pea kõikides riikides tõusevad sissetulekud ning me hakkame rääkima praeguses mõistes keskklassile võrdväärsest või kõrgemast palgast, mida inimesed teenima hakkavad,” ütles Gates. Küll aga ennustab ta mõnele riigile, keda tõmbavad tagasi sõjad ja keeruline isoleeritud poliitika, raskemaid aegu. Optimistlikust meelestatusest hoolimata lisab Gates, et igas piirkonnas jääb siiski valitsema ebavõrdsus.

Gates toetub enda teesides statistilisele andmestikule, mille järgi arvestati 1960. aastal sissetulekut inimese kohta USAs 15 000, Brasiilias 1982, Hiinas 928 ja Botswanas 383 dollarit aastas. Tänaseks päevaks on Hiinas sissetulek kaheksakordistunud, Indias neljakordistunud, Brasiilias viiekordistunud ja Botswanas tõusnud suisa 30 korda. Gates toob välja ka asjaolu, et kuigi vaesuse protsent on alates 1990. aastast ligi poole võrra vähenenud, elab äärmises vaesuses siiski üle miljardi inimese.

Suurest rikkusest hoolimata on Bill ja Melinda Gatesi loodud fond jaganud üle maailma erinevatele projektidele, mis on seotud põllumajanduse, hariduse ja tervisega, üle 28 miljoni dollari. Lisaks on organisatsiooni tegevus suunatud Kolmanda Maailma riikide projektide rahastamiseks.

Allikad: QuartzThe Daily Mail

Pilt: http://www.nigeriancurrent.com/wp-content/uploads/2013/03/news_bill_gates_nigeriavist-660×330.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply