Buldooserijuht tappis Hiinas nelja-aastase tüdruku

BuldooserijuhtNelja-aastane Hong Xiaorou suri Hiinas pärast seda, kui buldooser oli ta alla ajanud, sest tüdruku perekond tõrjus ametnike katseid neid enda maalt välja ajada.

Hong Xiaorou suri Fuijani provintsis Hiina idaosas, kui buldooser ta alla ajas, vaatamata tüdruku vanaema karjetele, et buldooserijuht masina peataks.

 Ametivõimud väitsid, et tüdruku surm oli õnnetus ja vastutavad isikud on arreteeritud, kuid sotsiaalmeedia pildid, kus Hongi vanemad tüdruku elutu keha juures nutavad, on tekitanud internetis laialdaselt pahameelt. Ühe kommentaatori sõnul on viimasel ajal viga saanud palju lapsi ning ka surmateateid on üksjagu tulnud. Kommentaarides palutakse lastele haiget tegemine lõpetada.

Maade arestimine on Hiinas viimastel aastatel väga tavapäraseks kujunenud. Seda innustab valitsus hüppeliste hindade ja linnade kiire laiendamisega. Katsed inimesi enda maadelt välja ajada põhjustavad tihti vägivaldseid kokkupõrkeid ametnike ja külaelanike vahel. 
Aegunud seaduste tõttu on talunikel vähe õiguskaitsevahendeid, millega end kaitsta või nõuda õiglast hüvitist, kuna tavaliselt müüvad külaliidrid krundid arendajatele ilma talunikega konsulteerimata.

Allikas: Telegraph

Foto: http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/02656/bulldozer_2656029b.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply