CNC graveerimine – imetäpne puidu graveerimine

cnc-graveerimine
CNC graveerimine - graveeritud mustrid toolidel. Allikas: Pinterest

Looduslikud materjalid on kodusisustamisel ja remontimisel saanud paljude eelistuseks. Just seetõttu on populaarsuse tipus puidust kodusisustus, mis on vastupidav, looduslähedane ja aegumatu.

cnc-graveerimine
CNC graveerimine – graveeritud mustrid toolidel. Allikas: Pinterest

Klassikalist puidust mööblit ja teisi sisustuselemente on palju, kuid tihtipeale kipuvad need olema väga tavapärase lahendusega, mis poeriiulitele on jõudnud. Eripärasema disainiga lahendused saab vaid eritellimuse töödena. Eritellimuste tegemine on samuti muutunud viimaste aastatega imelihtsaks – palju on väikeettevõtjaid, kes pakuvad omalaadseid mittestandardseid lahendusi. Järjest enam leiab turul CNC freesimise, graveerimise teenuse pakkujaid. CNC graveerimine, puidu graveerimine ja freesimine on meetodid, millega saab puitu lõigata ja graveerida imetäpselt ja detailiderohkelt. Puidu graveerimine ei ole varem olnud nii lihtne!

CNC graveerimist teostatakse lisaks puidule ka plastikule, PVC, MDF, PLP jt materjalidele.

Graveerida on võimalik erineva paksusega teradega (V-tera, pallpea tera jt), mis võimaldab erinevaid graveeringuid puitu. Puidu graveerimine CNC pingiga garanteerib täpse ja kvaliteetse tulemuse: graveerimist juhitakse arvuti tagant spetsiaalse programmi kaudu, mis lubab enneolematuid lõikeid puitu.

CNC graveerimine võimaldab luua eriilmelisi puidust seinakellasid, ettevõtte logo vineeril või vineerist väljalõigatuna, mustrilist köögimööblit ja palju muud. Puidu graveerimine ja freesimine CNC pingiga teostab ka keerulisemad ja detailsemad mustrid: võimalik on graveerida inimsuuruses sugupuud ning kasvõi suurlinna metrooskeemi. Kui soovid lisada kodukujundusse vürtsi mõne omapärase sisustuselemendiga, siis kontakteeru CNC graveerimist pakkuva firmaga, nt CNCfreesimine.ee, ja küsi pakkumist.

Pööra tähelepanu CNC pingi suurusele, mis loob maksimaalsed võimalikud mõõdud eseme suuruse osas, mida üldse on võimalik CNC pingi abil freesida ja graveerida.

Keskmiselt on pingi suurus 1500x3000mm. Kui pingi suurus on sobiv, siis alusta läbirääkimistega. Töö lõplikuks tegemiseks on aga vaja kujundusfaili, mis keerulisemate väljalõigete ja graveerimiste jaoks aluseks võetakse.