Eesti e-Sport

Eesti e-SportE-Sport – mõned kutsuvad seda tugitoolispordiks, teised selle harrastajaid lihtsalt arvutisõltlasteks. Mis asi on aga tegelikult e-Sport?

E-Sport on tänapäeval levinud nii noorte kui ka keskeas olevate inimeste seas. See kujutab endast võistlemist arvutimängudes. E-Sport sai kuulsust 21. sajandi alguses, mil hakkasid juba välja tulema esimesed mitmikmängu (ingl Multiplayer) mänguversioonid, kus sai kogu maailma inimestega üksteise vastu või üksteisega koostöös mänge mängida. Üks maailma ja sh Eesti suurim e-spordi eestvedaja on Red Bull (brändi Eestis maaletooja Tridens).

Aeg arenes ja tänaseks päevaks on e-Sport väga suurte rahade taga ning võitjad teenivad väga suuri summasid. Toome näite, kus Eesti poisid läksid Valve poolt tehtud mängu Counter Strike 1.6 võistlustele, kus võidusummaks oli tol ajal 1 miljon EEKi. Päris suured summas sellises lihtsas mängus, kuhu sul enda raha ei kulu, nagu teistesse hobidesse (nt rallisport, motokross).

Kõige mängitavamad mängud e-Spordil ongi Counter Strike, League of Legends, Flatout 2, DOTA 2, Starcraft 2. Need on põhilised viis mängu, mida e-Spordi üritustel mängitakse. Eestis teatakse e-Spordi üritusi ka kui LAN party‘sid ning TTÜ korraldab juba aastaid võrgupidude seeriat E-Sport.

Foto: http://vanajahea.files.wordpress.com/2011/08/20090501151720210.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply