Manchester Unitedi legend Neville: mängijad lasid end MM-i ajal süstida

Manchester Unitedi legendEndine Manchester Unitedi paremkaitsja Gary Neville avalikustas oma uues raamatus “Red” veidraid rituaale, mida tollasel Inglismaa koondise juhendajal Glenn Hoddle’il mängueelselt rakendada meeldis, vahendab myfootballnews.co.uk. Lisaks nimetas Neville koondises veedetud aega „suureks aja raiskamiseks” ja kritiseeris Inglismaa seniseid peatreenereid.

„Koondises mängimine peaks olema palluri elu üheks parimaks ajaks, aga pole kahtluski, et liiga paljud on pärast Inglismaa särgi selga tõmbamist kartnud ebaõnnestumisest tingitud tagajärgi. Inglismaa Jalgpalli Liit tegi valed otsused, kui lasi lahti peatreener Terry Venablesi ja asendas ta Glenn Hoddle’iga, kes polnud veel valmis. Glennil olid suurepärased jalgpallialased teadmised, aga vajaka jäi mängijatega tegelemise oskusest,” kirjutas Neville oma raamatus.

„Ta uskus ka alternatiivsetesse meetoditesse. Enne 1998. aasta MM-i külastas treeninglaagrit usuravitseja Eileen Drewry. Mina kui väike skeptik ei külastanud teda kunagi. MM-i algamise ajal käisid mõned mängijad Glenni lemmikarsti dr Rougieri juures süste saamas. Osad mängijad ütlesid, et tundsid suurt energia tõusu, aga mina keeldusin igasugustest pakkumistest. Paljud külastasid enne veerandfinaalmängu Argentinaga arsti.”

„Enne veerandfinaali tegi Glenn oma tavalist mängueelset rituaali, kus surus mängijatel kätt ja puudutas neid südame kohalt. Me ei saa kunagi teada, kas sellel ka positiivne mõju oli. Üks massöör ütles mulle, et peatreener palus mängu ajal Argentinaga klubi personalil positiivse energia tekitamiseks päripäeva ümber väljaku kõndida. Paraku ei teinud see meile palju head ja me kaotasime,” meenutas ManU legend Hoddle’i omapäraseid uskumusi.

Neville’il jagus kriitikat ka hilisemate peatreenerite Kevin Keegani, Sven-Göran Erikssoni ja Steve McClareni aadressil.

„Asjad läksid Keegani ajal nii hulluks, et oli kergendus olla vigastatud ja mängust eemal. Samuti polnud ma rahul ka mängijate hasartmängu harjumustega. Mehed veetsid naeruväärselt kaua aega panustades hobuste võidusõidule või mängides kaarte. Kõik erines kategooriliselt sellest, mida Unitedis kogesin.”

„Tundsin McClarenile tema juhtimise ajal kaasa. Ta eksis, kui jättis koondisest välja David Beckhami, Sol Campbelli ja David Jamesi. Ta üritas uut režiimi alustada, aga Beckhami väljajätmisel polnud mõtet.”

Foto: http://manutd.theoffside.com/files/2011/02/Gary-Neville-0011.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply