Elu ilma mobiiltelefonita

Mobiiltelefoni osatähtsus inimeste elus aina kasvab ning sellest on saanud üks kõige rohkem kasutatav personaalne elektrooniline seade. Mis juhtuks, siis kui tundmatu ülemine jõud purustaks kõik telefonid tuhaks? Kas elu oleks stressivabam?

Telekommunikatsioonifirma Qualcomm on valmistanud video alternatiivsest maailmast, milles sõna “telefon” ei ole sõnaraamatuski. See on maailm, mis toimib ilma mobiiltelefonita, kuid pakub samapalju informatsiooni nii nagu tänapäeva inimesed harjunud on.

Selles maailmas asendaks pidevat ning tüütut e-mailide voogu lihtsad postiljonid, kes toovad käest kätte iga viimase kui kirja. Meelelahutuslike videote vaatamine kaasaskantavatelt telekatelt oleks veelgi segavam, kui kõndides sõnumineerimine ning selle tagajärjel kaubanduskeskuse purskaevu kukkumine. Säutsumine Twitteris võrduks keskaja teemalistest filmidest tuntud kirjatuvidega, kuid neid saabuks ja väljuks kordades rohkem. Soomlaste kuulsat telefonimängu Vihased Linnud (Angry Birds) oleks vägagi ohtlik mängida, sest sihtmärgi möödalasust võib kaasmaalane viga saada. Ka muusikute meistriteoste kuulamisest võib saada üks kohutav lärm ning profiili uuendamisest kõige rohkem füüsilist energiat nõudev tegevus.

Kas elu ilma telefonita on ikka üks lust ja lillepidu?

Be the first to comment

Leave a Reply