Esimene kahe ekraaniga nutitelefon

Kahe ekraaniga nutitelefonVenemaal esitleti kolmapäeval innovatiivset kahe-ekraanilist nutitelefoni YotaPhone, mida kohalikud spetsialistid nimetavad suurimaks revolutsiooniks pärast iPhone’i.

Moskvas esitles Yota Devices tegevjuht Vladislav Martõnov esimest kahe ekraaniga nutitelefoni YotaPhone. Telefoni esiküljel on 4,3-tolline LCD-ekraan ning tagaküljel on samas suuruses EPD-ekraan, mida inimene saab kasutada näiteks lugerina. Telefoni on paigaldatud ka 13-megapiksline kaamera. Uue lähenemisega nutitelefon töötab Androidi Jelly Bean süsteemil. „YotaPhone on nutimaailma suurim innovatsioon pärast iPhone’i ilmumist,” sõnas Martõnov.

Tegemist on küllaltki säästliku telefoniga, kuna väidetavalt peab selle aku vastu kauem kui tavalise nutitelefoni aku. Paremat akukestvust võimaldab just uudne telefoni tagaküljel olev EPD-ekraan, mida saab kasutada isegi siis, kui aku on tühi.

Hinna poolest pole tegemist aga sugugi odava telefoniga. Nimelt tuleb kahe-ekraanilise nutitelefoni eest välja käia ligikaudu 500 eurot. Küll aga ennustavad mitmed tehnoloogiaspetsialistid sellele uudse lahendusega telefonile küllaltki helget tulevikku. Esialgu tuleb telefon müüki vaid Venemaal, Austrias, Prantsusmaal, Saksamaal ja Hispaanias. Hiljem tuleb telefon müügile ka teistes Euroopa riikides, aga pole teada, kas YotaPhone ka USA turule pürgib.

Vaata videot siit.

Allikad: www.bbc.co.uk, www.yotaphone.com, www.gsmarena.com, www.ft.com

Foto: www.cdn0.tnwcdn.com/wp-content/blogs.dir/1/files/2013/11/b76bf-43.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply