Finantsmaailma innovaatiliseimad ettevõtted

Finantsmaailma innovaatilisemad ettevõttedInterneti mustadest nurkades on esile kerkinud Bitcoin on suurepärane näide uuest innovaatilisest finantsteenusest, millel on maailma muutmise potentsiaali. Tuntud ka kui bitmünt, e-raha, krüptokurss, narride kuld, virtuaalne raha. Nagu heal lapse mitu nime, jätkub neid ka Bitcoinile. E-raha, mille teoreetiline piir on 21 miljonit, mis on valitud Bitconi süsteemi arendaja poolt ja lähtekoodis kirjas. Tegemist on veel ka praeguses arengufaasis eksperdimendi

Give Directly on teenus raha juhtimiseks läbi annetuste arenevatesse riikidesse mobiiltelefonide abil. Mainekate Harvardi ja MIT ülikooli üliõpilaste idee, mis eelmise aasta jooksul aitas jaotada 6 miljonit Ameerika dollarit ja abistades koguni 30 000 inimest. Filtreerimisprotsess on lihtne ja suunab raha just kõige rohkem abi vajavate perekondadeni. Garanteerides keskmiselt 1000 USA keskmiselt kuu kuulise perioodi jooksul ja saadetakse osaliste maksetena SMS-ide abil, mis aitab ära hoida ahned “vahemehed” ja vähendab selle varastamise riski.

Mobiiltelefonides ei ole ainukesed muutused. Square Cash on e-maili põhine maksesüsteem, mis on arvatavasti üks kergemaid mooduseid raha ülekanneteks. Inimesed peavad ühendama on krediitkaardi kontoga ja saavad otse makseid juhtida. “Me teame, et kõigil on e-mail, seega me teame, et kõik saavad raha vastu võtta” ütleb nende SQUARE Cash meeskonna juht Brian Grassadonia.

Oluliselt on arenemas ka laenuturg. Raha taotlemiseks on võimalik oma maist vara panti panna klassikalisest pandimaja süsteemist oluliselt soodsamate intressidega. Juba tavapärasteks teenusteks muutunud laen kinnisvara tagatisel, mis pakub võimalust hüpoteegi ehk kinnisvara abil laenu taotleda.Autopant on auto tagatisel laenu saamine mille puhul auto on tagatise objektiks. Teenust pakutakse ka laiemalt mootorratta, eritehnika ja ujuvahenditele. Laenude tagasimakseks on appi tulnud erinevad personaalsed tagasimakse süsteemid. Viska oma kalkulaator kõrvale ja tee realistlik plaan Ready for Zero tasuta tarkvara abil. Programm, mis mõõdab kõiki sinu võlgasid ja aitab luua personaalse tagasimakse plaani just sinule. Võimaldades “mängida” tagasimaksete plaanide ja summadega. Lisaks aidatakse kasutusele võtta psühholoogilisi võtteid nagu kleepsude panemine krediitkaardi ribale ja numbritele.

Pangateenuste parema kasutajakogemust väljatöötamiseks. BankSimple nime all tuntud pank üritas 2011 aastal tulla turule paljulubava sõnumiga “vabane kõigest, mis sa vihkad panganduse juures”. Sealhulgas üllatustasud, raskesti navigeeritav veebileht. Tulemuseks oli väga kasutajasõbralik ja arusaadav veebileht. Teenus, mida siiski loodetud mahus omaks ei võetud. Vähemalt veel mitte. Mis toob aga järgmised aastad?

Be the first to comment

Leave a Reply