Fukushima tuumakatastroof on tõsisem kui arvatakse

Fukushima tuumakatastroofKuigi Fukushima tuumajaama õnnetus toimus kaks aastat tagasi, pole tänaseni suudetud tekkinud olukorda parendada. Radioaktiivsuse tase aina tõuseb ning peavoolumeedia koos valitsusega ei pane tähelegi, mis Jaapanis tegelikult toimub.

Radiatsioonitase aina tõuseb! Olukord halveneb ning meedial puudub selle vastu igasugunegi huvi. Ainult Jaapani tuumaregulatsiooni ametkonna esindaja ütles nii muuseas, et olukord on alates avariist üha rohkem halvenenud. Käesoleva aasta 8. juulil võetud proovid näitavad, et vähi tase inimestel oli 90 korda kõrgem kui see oli seda sama aasta 5. juulil.

Palvekirjas USA senaatorile seisab järgnev: „Kuigi kolme reaktori avarii toimus tsunami tagajärjel 11. märtsil 2011. aastal, on kompleks siiani väga ebastabiilne ning kiirgab pidevalt radiatsiooni – nii vette kui ka õhku. Vaikne ookean on üha rohkem saastunud. Ameerika lääneranniku mereimetajad surevad tuhandete kaupa ning väikesed lapsed on haiged. USA Toiduainete ja Ravimite Administratsioon (FDA) ei kontrolli toidus sisalduva radiatsiooni taset, kuigi paljud kalad on mürgitatud ning on teada, et ka piim, seened ja adru on samuti mürgised. Ka õhusaastet pole kontrollitud.”

Tegemist on väga tõsise ning ohtliku olukorraga, mida võib võrrelda 1986. aastal toimunud Tšernobõli tuumakatastroofiga. Suur osa inimkonnast ei ole teadlik, millise kaose oleme jälle planeedil Maa tekitanud. Oleme tulistanud endale jalga ning radioaktiivsus levib nii kiirelt, et tapab inimesi ka tuhandete kilomeetrite kaugusel.

Peavoolumeedia koos valitsusega eitab olukorda ning ei pööra sellele tähelepanu. Küsimus on aga selles kui kaua me probleemi ignoreerime. Kust läheb see viimane piir, mil tekib kaastunne ülejäänud inimkonna suhtes ning probleemiga hakatakse tegelema enne kui see täielikult meie koduplaneedi ökosüsteemi halvendab.

Allikas: TopInfoPost

Foto: Pilt kujutab radiatsioonitaset Vaikses ookeanis

Be the first to comment

Leave a Reply