Hiina rikkur rajas kõrghoone otsa villa koos mägise pargiga

Hiina rikkurRikkus ei anna häbeneda ning seda teavad hästi ka Hiina jõukaimad inimesed, kes üritavad enda uskumatute ideedega üle trumbata kõike ja kõiki. Üks Hiina rikkuritest kulutas neli miljonit USA dollarit, et ehitada 26-korruselise maja tippu villa, mis imiteerib kaljumäge.

Kui mul oleks miljon krooni… Sellised sõnad kõlasid ühes tuntud laulus. Kuigi täna oleks muidugi õigem rääkida eurodest, siis teab iga inimene, kuidas ta sellise rahasumma ära kulutaks. Hiina rikaste eliit üritab maailmale enda rikkust igatmoodi näidata. Üha enam on kuulda hiinlaste eriti uhkete ja luksuslike elamiste üle, mis on sisustatud disainerite loodud spetsiaalse mööbli ja viimase peal tehnikaga.

Pekingi linna Haidiani rajooni 26-korruselisel Park View hoone otsas troonib üks omamoodi 800 ruutmeetri suurune villa, mis imiteerib justkui kaljumäge. Tegemist on Zhang Biqingi idee realiseerumisega, mille peale mees kulutas üle 4 miljoni USA dollari. Biqing on traditsioonilise Hiina meditsiini doktor ja endine kohalik poliitnõunik, kes tahtis luua võimalikult looduslähedase elamise, kuid seda kõrghoone tippu. Tegelikult sai nn Villa Rooftop ehitatud korrusmaja tippu, eirates selleks kõiki Hiina ehitamise reegleid. Kokku kulus Biqingil selle ehitamiseks kuus aastat. Rooftop Villa kujutab endas Hiina kaljumäe imitatsiooni, mille vahel on väikesed käimisrajad, istepingid vaadete nautimiseks, kaljudel kasvavad puud ja taimed – ühesõnaga on tegemist omaette maailmaga maa ja taeva vahel.

Paraku on muidugi selle ehitamisega ette tulnud ka probleeme. Nimelt häiris kogu ehitusest tulenev heli ja müra maja teisi elanikke. Lisaks olevat ehitamise ajal hakanud katus vett läbi laskma ja seintesse tekkisid praod. Viimasel ajal ongi see koorem, mida katus kannab, tekitanud palju küsimusi selle kohta, kui kaua suudab katus ehitatu survet taluda ning kas poleks vajalik sellele toestustöid teha.

Majas elav 64-aastane härra Wang, kes elab kohe juurdeehituse all 26. korrusel, ütleb, et paljud on Biqingi kitšilike ideede tõttu majast välja kolinud ning lisab: „Temal on raha ning ta teeb, mis ta tahab.” Lisaks olevat Biqingi väidetavalt väga agresiivse loomuga ning on isegi lasknud läbi peksta maja elanikke, kes soovisid temaga juurdeehituse mahavõtmist arutada.

Hiina ametivõimud on nüüd andnud Biqingile korralduse juurdeehitus eemaldada või viia see kooskõlla ehitusnõuetega, vastasel juhul tema kõrghoone tipus laiuv luksuslik villa lammutatakse.

Allikad: www.world.time.com, www.boredpanda.com, www.thediplomat.com, www.odditycentral.com

Foto: www.cbsnews.com/8301-202_162-57598841/china-moguls-villa-in-the-clouds-coming-down/

Be the first to comment

Leave a Reply