Luksuslik WC-paber Hanebisho

Luksuslik WC-paber HanebishoLuksustooteid saab luua vist igast asjast. Nii on Jaapanis juba aastaid toodetud WC-paberit nimega Hanebisho, mis on maailma kalleim tualettpaber.

Kindlasti leidub maailmas inimesi, kes ostavad endale kõige kallimaid asju, sest hindavad käsitööd ja sellega kaasnevat kvaliteeti. Usutavasti saab igast väljamõeldud asjast luua vägagi kopsaka hinnaga toote. Üks hea näide on sedakorda tulnud Jaapanist, kus toodetakse luksuslikku WC-paberit.

Jaapan on lisaks paljudele asjadele veel kuulsaks saamas ka WC-paberiga nimega Hanebisho, mille iga rulli näol on tegemist täieliku kunstiteosega. Paberit müüakse pakina, milles on 3 rulli ning ühe paki hinnaks on 5000 Jaapani jeeni ehk 51 USA dollarit. Seega ühe rulli hinnaks teeb see 17 dollarit. Miks see paber siis nii kallis on? Tegemist on täielikult algusest lõpuni käsitööga ning seda kõige naturaalsematest ning puhtamatest vahenditest. Puit, millest paberit tehakse, saabub Kanada metsadest ning selleks kasutatakse vaid kindlat puidukiudu. Edasi puhastatakse ja lisatakse töö käigus vett vaid Jaapani kõige puhtamaks jõeks nimetatud Nyodost. Seda paberit, mis lõpptulemusena jääb 2-kihiline, toodetakse nagu pannkooke, mis tähendab, et seda kiudmassi ei tohi kõrbema ajada ning paberit tuleb väga aeglaselt kuivatada. Kiiresti paber kuivada ei tohi, muidu muutub ta ebastandardseks ja krobeliseks. Lisaks peab jälgima kuivamise ajal niiskuse ja temperatuuri vahekorda. Päevas toodetakse seda luksuslikku toodet kõige rohkem 150 rulli. Kui paber on valmis, kirjutatakse igale rullile peale number ja kuupäev, millal see valmis, ning saadetakse edasi inspektorile kontrollimiseks. Teadaolevalt on see inimene juba 10 aasta vältel igapäevaselt paberi kvaliteeti enda peal kontrollinud, et olla kindel selle kõrges standardis.

Edasine on juba disainiosakonna töö, kus paberitega hakkavad tegelema kunstnikud, kes maalivad sinna kõrgetasemelised Jaapaniga seotud mustrid ja kujutised. Nüüd peaks toode justkui valmis olema, kuid see pole veel kõik! Ka paberirullide pakendamine on väga hoolikas töö. Iga rull pakendatakse spetsiaalsesse Tosa Washi siidjasse paberisse ning asetatakse karpi, mis on Kyoto meistrite töö. Koduleheküljel räägitakse Hanebisho paberist, mis paitab selle tarbijat justkui siid inimese nahka. Teadaolevalt kasutab seda paberit Jaapani keisrikoda ning selle menu on suur ka Ameerika kõrgseltskonna hulgas.

Allikad: www.odditycentral.com, www.luxurylaunches.com, www.trendhunter.com

Foto: www. danspapers.com/wp-content/uploads/2013/08/HanebishoToiletPaper2.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply