Austraallanna abiellus Prantsusmaal sillaga

Prantsusmaal sillagaTõenäoliselt kujutab enamik meist ette, et abielu on liit mehe ja naise vahel, kuid austraallannast muusik Jodi Rose otsustas enda kaaslaseks valida hoopiski ligi 600 aasta vanuse silla Lõuna-Prantsusmaal.

Tõenäoliselt unistab iga naine leida enda kõrvale mehe, kellega ta tulevikus koos elama hakkab ja kellega ehk isegi abielluda otsustab. Üks austraallanna otsustas aga mehe asemel enda kõrvale hoopis teistsuguse abikaasa valida. Arvate, et mõne looma? Ei, hoopiski ühe Lõuna-Prantsusmaal asuva silla.

Juuni keskpaigas abiellus Austraalia muusik Jodi Rose ligi 600 aasta vanuse Lõuna-Prantsusmaal asuva Le Pont du Diable sillaga. Abielutseremoonia viidi läbi veidi enam kui tosinkonna pulmakutsutuga otse silla peal. Kohal oli isegi läheduses asuva linna Saint-Jean-de-Fosi linnapea. Nii nagu pulmas kohane, kandis pruut valget kleiti ja kasutusel olid ka sõrmused – sillale küll ligi meetrise läbimõõduga raudsõrmus.

Loomulikult pole see sõlmitud abielu ametlik, sest seda keelavad ka Prantsuse seadused, kuid seetõttu on tegemist justkui kunstilise sümbolismiga, mis näitavat muusiku andumust ja pühendumust sildadesse – iseäranis erilisi emotsioone tekitas proua Rose’is just see, Le Pont du Diable sild.

Muusikuna on Rose rännanud mitmetes paikades üle maailma, et lindistada sildade kaablite vibratsioone ja luua neist hiljem eksperimentaalset muusikat. Ceret’s olev sild tundus aga tema jaoks see ainus, millega naisel tugev seos tekkis. Sild hoiab naise arvates teda maa peal. „Ta on pidevalt paigal, maa küljes kinni ja stabiilne, samal ajal kui mina olen liikuv ja pidevalt erinevates paikades. Kes endale sellist kaaslast ei ihaldaks?” kirjeldas Rose. „Ma tahan olla ja olen seotud temaga!”

Naise sõnul on selle silla näol tegemist kindla ja usaldusväärse partneriga. Lisaks on ta väga pikaealine. Naine usub, et sild elab veel sama kaua kui ta seni on eksisteerinud. Teadaolevalt rajasid Le Pont du Diable silla Herault’ jõele esmalt roomlased ning 11. sajandil täiustasid seda kohalikud benediktiini mungad. Huvitav, kuidas see sild naisele enda tundeid väljendama hakkab?

Allikad: www.breakingnewsenglish.co.uk, www.dailymail.co.uk, www.news.com.au, www.examiner.com

Foto: www.womansday.ninemsn.com.au/img/2013/inthemag/31/woman-married-a-bridge.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply