Taimaa kool proovis spikerdamist tõkestada

Taimaa koolSpikerdamine on õpilasel lihtsaim võimalus test või kontrolltöö positiivselt sooritada. Taimaal katsetati ülikoolis aga meetodit, mis tekitas nii meedias kui ka Facebookis väga elava arutelu.

Iga õpilane on enda kooliajal tõenäoliselt vähemalt üks kord spikerdanud, et testist, kontrolltööst või eksamist mõistliku hindega läbi saada. Tais viidi aga ühes koolis läbi katse, kus terve klass otsustas väidetavalt vabatahtlikult endale spikerdamisvastased mütsid pähe panna, et ei tekiks kiusatust kõrvalistuja pealt vastuseid maha kirjutada.

Kasetsarti Ülikooli Põllundus-tööstusinstituudi tudengite hulgas otsustasid õpetajad sisse viia muudatuse, mida nad eelnevalt ka katsetasid. Nimelt polnud õppejõud rahul testide ja eksamite ajal toimuva korraga ning tulemustega, millest oli näha, et tudengid olid enda kursusekaaslaste pealt vastused maha viksinud. Väidetavalt toimus ülikoolis eelnevalt ka ideede konkurss, kuidas spikerdamise vastu võitlema hakata ning just järgnev idee konkursi ka võitis. Selle tulemusena loodi paberist peapaela külgedele kinnitatud kaks A4 formaadis valget lehte. Otsekohe hakati neid võrdlema hobustele mõeldud silmaklappidega ning see tingis antud metoodika suhtes suure kriitika.

Antud eksamist tehti ka mitu fotot, mis lekitati Kasetsarti Ülikooli Facebooki lehele, tekitades sellega väga palju vastukaja. Mõne tunniga jagati fotot rohkem kui 10 000 korral ning pilt kogus hulganisti kommentaare. Enamik kommentaaridest olid negatiivse alatooniga ning peamiselt rõhutatigi, et selline lähenemine ei loo lektori ja tudengite vahele üldse mingit usaldust ning on üleüldse alandav. Pilt eemaldati pärast rahva tulist reaktsiooni.

Lektor Nattadon Rungruangkitkrai nentis: „Selline meetod oli sisse viidud antud kursuse õpilaste nõusolekul. Mitte kedagi ei sunnitud vägisi seda katet kandma. Nendele tundus see isegi naljakas ning osade sõnul andis see neile ka vabama tunde kirjutamiseks, sest mingisugust himu spikerdada enam polnud.” Kriitika tõttu, mis seadis tudengid justkui halba valgusesse, lisas Rungruangkitkrai: „See polnud mõeldud kujutama, et Kasetsarti tudengid spikerdavad eksamite ajal pidevalt. Ma väga vabandan kui see foto, mis avalikkuse ette tuli, paneb meie ülikooli tudengite peale vaatama negatiivse pilguga.”

Lektor Nattadon Rungruangkitkrai lubas, et see on esimene ja viimane kord, kui selliseid mütsikesi ülikoolis spikerdamise tõkestamiseks kasutati. Tõenäoliselt oli antud aktsiooni puhul tegemist sellega, et üritati leida uusi meetmeid, leidmaks lahendus Taimaal toimunud mitmete skandaalidega koolides ja ülikoolides, mis olid seotud politseikadettide ja õpetajate kutse omandajate eksamitega, kus toimus suur arv spikerdamisi.

Allikad: www.metro.co.uk, www.geekosystem.com, www.bangkokpost.com

Foto: www.kotaku.com.au/2013/08/these-anti-cheating-hats-make-me-sad/

 

Be the first to comment

Leave a Reply