Maailma kangeim õlu Armageddon, mis on kangem kui liköör, viski ja viin

ArmageddonÕlu on kindlasti jook, mida palju juuakse. Õllekultuuriga veidi põhjalikumalt tutvudes saame teada, et õlletootjad üritavad pidevalt teineteist kangeima õlle tiitliga üle trumbata. Tänapäeval on see ralli veel eriti hoogu läinud. Hetkel loetakse kõige kangemaks kesvamärjukeseks Šotimaal toodetud Armageddonit enda 65-protsendilise alkoholisisaldusega.

Kuumal suvepäeval saunast tulles või hea koduse prae kõrvale oleks külm õlu kindlasti tõenäoliselt üks parimaid valikuid. Võib-olla isegi mitu pudelit-kannu. Seda muidugi neile, kellele õlu meeldib. Nagu öeldakse, maitse üle ei vaielda. Tavalise õlle kangus on kusagil 5-6% vahel. Šotimaal valmistab pruulikoda Brewmeister aga õlut, mille kanguseks on 65%.

Šotimaal Aberdeenshire’is asuva Brewmeisteri tootjad tahtsid arendada välja midagi omast ja ehtsat ning seetõttu otsustasidki nad hakata lisaks tavalise 4-5% kangusega õllele proovida toota maailma kõige kangema õlle. Katse õnnestus nähtavasti päris hästi ning nüüd on nende poolt toodetud 65% Armageddoni õlu teadaolevalt kangeim maailmas. Seega on tegemist isegi kangema tootega kui tavaline vein, viin, liköör, brändi, viski jne. Enda maitselt pidavat see õlu olema küll mõru, kuid väga pehme ja huvitava järelmaitsega, seega tekitavat see tunde, et sa soovid seda veel ja veel. Siinkohal tuleb aga tähelepanu pöörata asjaolule, et tegemist on siiski 65% alkoholisisaldusega õllega.

Tegelikult oli tootjatel loomulikult omamoodi eesmärk endale ka kuulsust kangeima õlle väljatöötamisega tuua, sest juba aastaid on maailmas üritatud toota kõige kõvema alkoholisisaldusega õlut. Alguse sai see kolm aastat tagasi BrewDogi poolt välja lastud 32-protsendilise õllega Tactical Nuclear Penguin, hiljem tulid veel tootjad nii Saksamaal kui ka Hollandis välja veelgi kangemate kesvamärjukestega.

Üks firmaomanikest, Lewis Shand, sõnas: „Me lõime selle õlle nõudlikule tarbijale, kes soovib kogeda midagi erilist ja head, mida ei saa õhtul pargipingil tarbida paberkotist aeg-ajalt lonksates. Tegemist on õllega, mida toodetakse vähe ning mille hind on seetõttu ka tunduvalt kõrgem, seega ei teki probleeme ka igapäevajoojatega.” Kuigi Brewmeisteri pruulikoda on väike, on Armageddon neile juba kuulsust toonud ning tellimusi tehakse erinevatest Londoni pubidest ning ka Rootsist, USAst ja Austraaliast. Kindlasti peab ära mainima, et kogu toodetava kange Armageddoni õlle loomisel kasutatakse vaid kõige puhtamat vett ja tegemist on absoluutselt lisanditevaba tootega, seega ei lisata antud joogi tootmisel komponentide hulka ei suhkrut ega riisi.

Lewis Shandi sõnade järgi on õlle kangus veel kinnitamata Guinnessi rekordite raamatu esindajate poolt, kuid see on vaid aja küsimus. Lõpetuseks mainib Shand veel, et tegelikult on enam palju kangemat õlut raske valmistada – ehk mõni protsent kangemat, aga mitte rohkem. Kes soovib Armageddonit proovida, peab ühe 0,33 liitrise pudeli eest välja käima ligi 95 eurot.

Allikad: www.dailymail.co.uk, www.ratebeer.com, www.geekologie.com, www.foxnews.com

Foto: www.hiconsumption.com/2013/01/brewmeister-armageddon-the-worlds-strongest-beer

Be the first to comment

Leave a Reply