Hiinasse rajatakse Titanicu-teemaline park koos laeva elusuuruses koopiaga

Titanicu teemaline parkHiinasse rajatakse 1912. aastal jäämäega kokkupõrke tagajärjel uppunud laevale Titanic pühendatud teemapark, kus saab muu hulgas näha selle täielikku elusuuruses koopiat koos interjööriga.

Pole vist midagi, millega hiinlased hakkama ei saaks. Riigi majanduslik stabiilsus lubab ettevõtjatel suurelt unistada ning need unistused ka ellu viia. Nüüd plaanitakse Hiinasse rajada Titanicu-teemaline park, mille krooniks saab olema laeva täismõõdus koopia.

Seven Star Energy Investment Group on tellinud projekti, mille raames luuakse 2016. aastaks Hiinasse omal ajal maailma suurimale ja võimsaimale laevale Titanic pühendatud teemapark. Ettevõtte juht Su Shaojun sõnas, et Aasia vajab enda Titanicu-teemalist muuseumi ning seetõttu otsustatigi see rajada Hiinasse Sichuani provintsi Dayingi maakonda. Laeva ehitamisega tehakse algust juba sellel aastal ning projekti kogumaksumuseks hinnatakse ligikaudu 165 miljonit USA dollarit.

Erinevalt tavalistest muuseumidest loodetakse Titanicule pühendatud teemapargiga astuda ka üks samm edasi. Nimelt loodetakse eheda laevakoopia ning uute tehnoloogiliste lahendustega panna inimesed tundma täpselt seda, mida elasid läbi laeval olnud reisijad pärast kokkupuudet jäämäega. „Kokkupõrke korral raputab simulaator pardalviibijaid. Me paneme inimesed tunnetama, kuidas vesi laeva tungib, nii et nad mõtlevad, et see uputab laeva,” rääkis Su Shaojun. „Tegemist saab olema kindlasti ainulaadse kogemusega, mida seni veel kusagilt mujalt ei saa!” Lisaks elusuurusele laevale leiab teemapargist veel inimeste poolt loodud rannariba, türgi saunad ja 6D kino.

1997. aasta filmi „Titanic” näitleja Bernard Hill, kes linateoses kapten Edward Smithi kehastas, oli hiinlaste idee suhtes väga positiivselt meelestatud ning ei leidnud sugugi, et tegemist oleks ebakohase ettevõtmisega. „Projekt on väga delikaatselt planeeritud ja töötatakse välja kellegi tundeid riivamata,” nentis Hill projekti promoürituse raames, kuhu ta esinema kutsutud oli.

Allikad: Reuters,
 South China Morning Post,
 CNN

Pilt: http://indianexpressonline.files.wordpress.com/2014/01/titanic.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply