IKEAs sisustad enda kodu nutitelefoni abil

IKEAKliendil on raske poes mööblit valida, kui ta vastavaid mõõte ei tea. Samas tahaks teada, kuidas see tumepruun kummut ikkagi tuppa sobiks. IKEA uus Androidile ja iOS-ile välja töötatud mobiilirakendus aitab selgeks teha, kas vastav ese mahub ja üldse sobib kliendi elamisse või mitte.

Kodusisustust ostes ei tea me alati, kuidas mõni mööbliese meie tubadesse sobima hakkab. Selle jaoks tuleb kindlasti eelnevaid mõõtmisi teha. Paraku võib see kujuneda küllaltki ebamugavaks ning täielikku sisustuspilti toast siiski ei anna.

IKEAs läbiviidud uuringu kohaselt ostetakse neilt mööblit suuresti emotsioonide ajel ning seetõttu tagastatakse seda ka küllaltki suures koguses. Rootsi sisustushiid IKEA on antud probleemile leidnud lahenduse, mille abil on võimalik olukorraga enne ostutehingut tutvuda.

Nimelt on IKEA välja töötanud app’i, millega inimene saab eelnevalt enda toa virtuaalsel kujul ära sisustada ja vaadata, kas ostetav ese üldse sobib või mahub tema elamisse. Seega jäävad ära mitmed ebamugavused ning inimene võib end app’i kasutades tunda justkui loojana, kes sisustab enda maailma, enda kodu.

Kuidas IKEA poolt loodud rakendus toimib? Nimelt on app’i näol tegemist salongi 2014. aasta virtuaalse kataloogiga. Kataloog-rakenduse enda telefoni või tahvelarvutisse alla laadides saab kasutaja kujundada enda ruumi nii, kuidas soovib – uue ruumi sisustuse võib ise välja mõelda või olemasoleva kodu sisustust täiendada. Ligi 90% kataloogis pakutavatest toodetest on 3D-kujunduses ning on neid võimalik iga külje pealt detailselt vaadata. Hiljemalt järgmise aasta lõpuks on IKEA meeskond lubanud kogu kataloogides pakutava kauba antud rakendusse viia. Praeguse lahenduse kohaselt mõõdab ja paigaldab app valitud eseme sinna, kuhu inimene seda soovib ja seda kõike 3D-versioonis. Rakendus annab valida ka mööblieseme erinevate stiilide, kangaste ja värvide vahel. Lisaks võimaldab rakendus pilti ka meili teel edasi saata. Nii saab mees näiteks enne ostu enda naisega veel mööblividina vajalikkuse üle konsulteerida.

IKEA ja infotehnoloogide poolt välja töötatud app’i on võimalik hetkel kasutada vaid uuemate iOS ja Android süsteemidega. Rakendus on allalaaditav iTunes keskkonnas ja kõikidele tasuta alates 25. augustist 2013. Loodetakse, et antud rakendus muudab inimeste valikud kindlamaks ja sellest saab uus trend disainimaailmas.

Allikad: www.telegraph.co.uk, www.theverge.com, www.theguardian.com, www.wired.com

Foto: www.currentindiaaffairs.wordpress.com

Be the first to comment

Leave a Reply