Inimese mahategemine tema välimuse või millegi muu tõttu

Inimese mahategemineOlles teadlik, kuidas see teema on levinud peaaegu igas riigis, siis võib öelda, et tegemist on ülemaailmse probleemiga.

Külastades Facebooki, ja seal olevat gruppi “Tutvused”, nägin postitust, mille oli teinud üks noor neiu, välimuselt oli ta tüse, ja nii need haterid sinna pildi alla kogunesidki. Lugedes neid kommentaare mõtlesin, et KUIDAS saavad olla inimesed nii õelad? Kas neil endil pole probleeme, mille peale mõelda? Kas neil endil pole probleeme, mida lahendada? Selle asemel, et teist inimest mõnitada ja öelda “sa oled koer”“mine tee trenni”“söö vähem kooki”“mine vaata peeglisse”. Jah, inimesed ei ole täiuslikud, mitte keegi meist, aga sellegi poolest võiks aru saada, et teiste narrimine ei ole lahendus – pole kunagi olnud ja ei saa ka olema! Kiusajad võiksid panna ennast Tema olukorda, näha asja laiemas ulatuses. Mõnel inimesel võib olla haigus, mis tingib talle sellise keha, mõni saab aga trenni teha, et asja parandada. See kõik on tõsi, aga inimene valib siiski ise selle aja ja koha, millal ta seda teeb.

Mainiks ära, et neiu tõesti hakkas vastu, aga negatiivse-arvamuse jagajaid oli niivõrd palju, et ta pidi enda seisukohta pidevalt muutma. Ta ütles, et ta saab aru ja et ei lase teistel ennast mõjutada, kuigi tema vastuhakk tegi just asja hullemaks ning näitas, et ta siiski hoolib nende arvamusest.

Kuidas siis ikkagi saada küberkiusamisest lahti, ka väljaspool internetti? Sellele ei olegi vastust, sest alati on KEEGI, kuskil, kes teeb inimese madalamaks kui muru, ja tänu sellele tekivad teisele enesetapu mõtted või mõtted ennast vigastada. See siiski ei ole lahendus. Alati võib kellegi käest abi paluda, et kuidas sellega toime tulla, kuidas vastu hakata neile. Ei pea ju üksinda selle vastu seisma. Jah, me saame aru, et raske on sellega toime tulla, aga peab olema tugev ja selles üle olema!

Paljusid paneb ka mõtlema, miks inimene paneb siis pildi üles, kui ta saab negatiivset vastukaja. Keegi meist ei tea seda, ainult isik ise. Äkki ta tahabki uusi tutvuseid, sõpru, võibolla ka midagi enamat, võibolla lihtsalt jutukaaslast. Sellegi poolest EI TOHIKS inimest kritiseerima hakata, las ta elab oma elu ja ürita Sina elada oma elu.

Niisiis, Sina, kes Sa seda loed, oled Sa siis kiusatav, kiusaja või näed pealt midagi sellist – võta sõna! Pealtnägija – aita inimest, ära vaata pealt, kuidas talle haiget tehakse. Kiusaja – palun vaata asja laiema silmaringiga, saa endast üle ning ära kiusa endast nõrgemaid. Samal ajal, kui Sa teed kellelegi liiga, proovi panna ennast tema olukorda ning seejärel mõtle tõsiselt järele, kas sellel kõigel on mõtet. Kiusatav – otsi endale usaldusisik, jaga muret, üksinda on TÕESTI raske toime tulla, seda tean ma enda kogemusest. Aga mis peamine, ole sellest kõigest üle.

Be the first to comment

Leave a Reply