Internetikommentaator tembeldati terroristiks

InternetikommentaatorTexasest pärit 19-aastane Justin Carter arreteeriti selle aasta veebruarikuus Facebooki vaidluse eest, mille teemaks oli videomäng “League of Legends”.

Facebookis peetud vaidluses kirjutati Carterile: “Sa oled hull, sa oled segane ja sinu peas ei ole kõik korras.” Selle peale vastas poiss järgnevalt: “Ojaa, ma olen tõesti peast segi! Lähen kohe kooli, tulistan lapsi ja seejärel söön veel nende endiselt tuksuvaid südameid.” Sellele järgnes Carteri poolt kohe ka uus kommentaar, milles ta selgitas, et eelnev oli lihtsalt sarkastiline nali.

Kommentaari juhtus lugema üks naisterahvas, kes ei suutnud seda huumoriga võtta, ning teatas kommentaarist politseisse. 13. veebruaril vahistatud Carterit süüdistati terroristlikus ähvardamises ning talle määrati 500 000 dollari suurune kautsjon. Poisile esitati süüdistus ning süüdimõistmise korral võib teda ees oodata kuni kaheksa-aastane vanglakaristus.

Ligi pool aastat vangis veetnud Carter sai 11. juulil 500 000 dollari suuruse kautsjoni vastu ajutiselt vabaks. Raha, mis kautsjoni maksmiseks kulus, saadi annetuste teel.

Allikas: http://www.youtube.com/watch?v=USPOGgATLTU

Foto: http://lolast.com/wp-content/uploads/2013/03/406766_leagueoflegends.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply