Käevõru, mis asendab paroole, autovõtmeid ja sõrmejälgi

Kümme aastat kestnud projekti Bionym teadus- ja arendustegevuse tulemusena tuleb avalikkuse ette seade nimega Nymi – käevõru, mis suudab asendada paroole, autovõtmeid ja isegi sõrmejälgi.

„Sõrmejäljelugeja ja silmaskanner ei ole sugugi paremad kui tavaline internetis kasutatav keskpärane salasõna,” väidab Dr Karl Martin. „Sinu nägu ja silmade vikerkest on füüsilised omadused, mida saab kergesti varastada, sest jätate need igale poole.” Õnneks on Dr Martinil üks hea idee, mida ta plaanib kõikjal kasutada – meie telefonidest kuni välisukse avamiseni, rääkimata autoistme täpselt sobivaks sättimisest. Selleks ei pea me tegema muud kui kandma käevõru.

Martini startup projekt kannab nime Bionym, mis pärast kümneaastast arendustegevust tuleb avalikkuse ette enda esimese seadega. Nymi käevõru keskendub inimese elektrokardiogrammile, mis ei mõõda südame löögisagedust, vaid südame elektrilist aktiivsust. Inimese EKG sõltub südame suurusest, positsioonist ja füsioloogiast ning see on igal inimesel unikaalne – sama unikaalne kui inimese sõrmejälg, kuid erinevalt viimasest, ei saa enda EKGd jätta prillidele, akendele või telefonidele. Just seda EKGd kasutabki Bionym inimese tuvastamiseks.

Kui panna Nymi käevõru enda käele ja sellele teise käega õrnalt vajutada, moodustub nn täielik ring, mille abil saab Nymi teha vajalikud mõõtmised. Edasi kinnitab käevõru pidevalt, et sina oled võru kandev isik ning tunnetab, kui oled parasjagu ühenduses nutitelefoni või tahvelarvutiga.

Allikas: The Verge

Be the first to comment

Leave a Reply