Kaheksa lihtsat viisi, kuidas tööl õnnelikum olla

Kaheksa lihtsat viisiHappiness Project autor Gretchen Rubin pakub välja kaheksa lihtsat nippi, kuidas tööl viibimine enda jaoks meeldivamaks muuta. Piisab sellest, kui võtta mõnigi neist kasutusele.

Kõnni ringi. Istumine tapab meid aeglaselt ja röövib meie energiat. Seega kasuta iga võimalust, et laua tagant tõusta – näiteks pea oma telefonikõnesid kõndides.

Tee enda kirjutuslaud meeldivamaks. Rubin soovitab mõelda, kuidas saaks oma ümbrust muuta nii, et see oleks mugavam ja meeldivam. Näiteks vahetada välja kole laualamp ja muuta töölaud isikupäraseks.

Hoolitse enda silmade eest. Paljud arvutiga töötajad kannatavad silmadega seotud probleemide all. Märka neid ja tegutse vastavalt.

Võta kellegagi koos tass kohvi. Selle asemel, et seda arvutisse vahtides üksi juua, vaheta parem töökaaslastega kohvitassi juures paar sõna – uuri, kuidas neil läheb, millega nad tegelevad jne.

Tõuse varakult. Kui su päevades puudub rahu ja kord, siis tõuse üles tund või paar varem ning leia aega oma päeva planeerimiseks.

Tee töösse korrapäraselt pause. Meie keha ja aju on nii sätitud, et energiat üheks tegevuseks jätkub umbes 90 minutiks ja siis oleks mõistlik teha väike paus. Järgi seda rütmi ning ära unusta end tundideks tööd tegema.

Väldi näljast tulenevat viha. Tühi kõht teeb kurjaks – tea seda, ja väldi olukorda, kus oled tõre ning ebaproduktiivne vaid seetõttu, et sul pole olnud aega süüa.

Vaigista ometi enda telefon! See tundub olevat kõige lihtsam asi teha, kuid ometi pole see nii, ütleb Rubin. Kui sul on vaja teha keskendumist nõudvat tööd, siis pane telefon vaiksele režiimile.

Allikas: FastCompany.com

Be the first to comment

Leave a Reply