Kanep aeglustab vananemist

Kanep aeglustab vananemistEkspertide sõnul on kanep ohutum kui aspiriin, taastades inimese organismis tasakaalu, et võidelda erinevate haiguste vastu.

See oli Colorado Ülikooli dotsent dr Robert Melamede tunnistus. Pikas teaduslikus seletuses rääkis USA ekspert, et inimese keha toodab marihuaana-sarnaseid ühendeid kannabinoide, mis toimivad kehas kui „määrdeaine” toidukemikaalide poolt tekitatud nn vabadele radikaalidele, mis on väga reaktiivsed ja võivad põhjustada inimese organismis tasakaalutust.

„Vabade radikaalide poolt tekitatud kahju võib vaadata justkui bioloogilist hõõrdumist. Kannabinoidid, mis toimivad anitoksüdandina, minimeerivad selle mõju,” ütles Melamede, samastades kannabinoidide tähtsust inimese organismile nagu õli autodele – kui sul ei ole mootoris määrdeainet, siis lakkab auto töötamast. Inimese kehas väljendub samasugune kahju vananemisega kaasnevate haiguste näol.

„Ma ütlen seda, mida teadus on näidanud – marihuaana ja kannabinoidid on efektiivsed vananemisvastased ained. Need on eriti tõhusad vananemisega seotud haiguste – mh Alzheimeri tõbi, südame-veresoonkonna haigused, infarkt või ummistunud arterid – ravimisel. Kuigi see ei pruugi töötada igaühe peal, aitab kanep ka autoimmuunhaigustega inimesi,” ütles Melamede.

Melamede sõnul tuleb keha kahjustamiseks sisse võtta 40 000-kordne terapeutiline doos. Aspiriini terapeutiline indeks on 15:1. „See on täiesti ohutu,” ütleb Melamede marihuaana kohta, märkides et üledoos võrduks 40 000 joint’iga. „Ja sa sured õnnelikuna,” lisas ta naljatledes juurde.

Dotsent rääkis ka erinevate teooriate kohta, vaidlustades arusaama nagu toimiks marihuaana gateway-narkootikumina teiste narkootikumide tarbimisel. Ta seletas, et mõned inimesed on kanepit tarbides teiste narkootikumide tarbimise täielikult lõpetanud, samal ajal kui teised seda vastavalt vähendavad.

Ta ütles, et kuigi marihuaana tarbimisel võib inimeste eripärasustest sõltuvalt ka negatiivseid mõjusid esineda – seda ei tohiks manustada nt inimesed, kellel on eelsoodumus skisofreeniaks –, on see väga kasulik selleks, et taastada organismis kannabinoidide defitsiit.

„Ma arvan, et ebaküpsetel inimestel ei ole hea seda tarbida, kuid kui olete juba teatava küpsuseni jõudnud, võib see osutuda väga kasulikuks. See võib aidata migreeni või Crohni tõve käes vaevlevaid inimesi. Kanep ei pruugi küll kõigile sobida, kuid väga paljudele inimestele on see justkui uue elu andnud,” lausus dotsent.

Allikas: http://www.mapinc.org/drugnews/v08/n458/a05.html

Foto: http://cdn2.theweedblog.com/wp-content/uploads/grandma-marijuana.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply