Kellele sobib kodukontor?

kodukontor

Kodukontori all mõtleme kõnekeeli kodus töötamist. Kõlab ju hästi? Enda mugavas kodus töötamine sobib palgatöötajale, kellele tööandja annab mõningase vabaduse tööaja ja -koha valimisel ning lubab osa tööd teha kontorist väljas. Samuti ka alustavale ettevõtjale, kes veel kontorikulusid endale ei plaani, või lihtsalt ei vaja kontorit igapäevaks kohal käimiseks.

Siin on näited ametitest, mida saab edukalt pidada kodukontorist. Kasutades ainult arvutit, internetti ja enda ametialast kompetentsi.

Sisukirjutaja. Interneti kasutajate arv mitmekordistub kiiremini, kui me arvame. Ning kirjutatud sisu – tekste, kirjeldusi, loevad igas keskkonnas kõik internetikasutajad. Samas peab keegi ju neid tekste kirjutama, sisu looma…

Internetiturundaja. Otseselt või kaudselt on internetiturundajad kõik reklaamkontode, veebilehtede, sotsiaalmeedia kontode haldurid. Konto haldamine on väga töömahukas töö, millest olulisemat osa, kaasa mõtlemist, ei ole lähiaastatel võimalik automatiseerida.

Raamatupidaja. Teine näide tööst, mida on võimalik kaugtööna teha enda valitud asukohast. Raamatupidaja töö nõustamise osa saab läbi viia telefonis, Skypes või meilitsi. Deklaratsioonide esitamine ja arvete koostamine eeldab arvutit koos internetiühendusega, ning seda saab teha sõltumata asukohast.

Virtuaalassistent. Kaugtööd tegev assistent täidab tihti mitut siin mainitud ametit, aidates ettevõtjaid ülesannetega, mis ei ole ettevõtjate enda jaoks parim aja kasutus. Andmete sisestamine, sotsiaalmeedia haldamine ja raamatupidamine on kindlate piiridega ja kaugtööna täidetavad ülesanded, mida saab usaldada teisele teostajale.

Kodulehtede valmistaja. Internetis leitav olemiseks on vaja esmalt kodulehte. Sotsiaalmeedia ei tohiks olla peamine reklaamikanal. Pole harvad juhud, kui sotsiaalmeediakanal blokeerib konto sobimatu kommentaari või spämmikahtluse pärast. Ning kogu töö on läinud. Kas uute kodulehtede tegemine või olemasolevate uuendamine, ka seda saab mugavalt kodukontorist teha.

Andmete sisestaja. Andmete sisestamine paberarvetelt Excelisse või muusse süsteemi on lihtne töö, mida saab teha ainult arvuti ja internetiühenduse abil.

Käsitöö valmistaja. Kinnaste kudumine või kõrvarõngaste valmistamine on samuti võimalik kodust. Mitmete tegijate puhul on see olnud esialgu hobi, mis hiljem on kasvanud poole kohaga ja täiskohaga tööks.

Tõlk. Kas valdad vähemalt kahte keelt väga heal tasemel? Saad kedagi aidata tõlkimistöödega. Samuti asukohavabalt ja enda valitud ajal, enda valitud kohas.

Disainer. Kujundustööd eeldavad keskmisest suuremat monitori ja tööala, sest nii on mugavam. Visiitkaarte või bännereid saab samuti kujundada asukohavabalt, ning arutelud viia läbi Skype jagatud ekraani kõnega.

Saadud luba kodukontoris tööd teha võib viia asukohavabaduseni – vali teha tööd seal, kus soovid. Tim Ferrisse raamat “Neljatunnine töönädal” pakub sel teemal edasist kasulikku lugemist. Raamat on ilmunud ka Eesti keeles.