Kirik andis välja CD-plaadi, millelt saab kuulata täielikku vaikust

Täielik vaikusSussexis asuv ligi 800 aasta vanune kirik otsustas renoveerimistööde jaoks hakata raha koguma. Selleks anti välja CD-plaat, millelt saab kuulata 30 minutit täielikku vaikust.

Mingil ajahetkel hindame kõik vaikust väga kõrgelt. See aitab meil enda mõttemaailma korrastada ja välja puhata pidevast infotulvast.

Inglismaal asuva ligi 800-aastase ajalooga St Peter’s Churchi renoveerimiseks mõtlesid pühakoja juhtkonna liikmed välja väga erilise lahenduse. Kui tavaliselt võiks aidata raha koguda kirikut kujutav postkaart või CD-plaat orelil mängitava muusikaga, siis sel korral tuldi välja ideega kuulata plaadilt kiriklikku vaikust.

Tegelikkuses on muidugi täiesti puhast vaikust pika aja jooksul raske lindistada ning seega saab selle aja jooksul kuulda nii mitmeidki hoones tekkivaid helisid – uste kriuksumist, pehmeid samme ja isegi väljast kostuvat kumavat autoliiklust. Hoolimata sellest, et tegelikult on tegemist samahästi kui tühja CD-plaadiga, siis lisaks kohalikele koguduse liikmetele on selle helikandja vastu huvi tekkinud ka Saksamaal, Austrias ja isegi Ghanas. Kiriku esindajate arvates on huvi tekkinud tõenäoliselt sellest, et inimesed on väsinud pidevast lärmist enda ümber ja soovivad vaikust kuulda.

„Kui lindistusel oleks vaid vaikus ega ühtegi muud heli, siis inimesed tüdineksid sellest ja meid võidaks pidada justkui petisteks, kes inimestelt raha välja lunivad,” räägib üks koguduse liikmetest. „Igatahes on need, kes plaadi ostsid, sellega ka rahule jäänud,” lisab ta.

„Meie kogudus tahtis luua midagi teistsugust ning arvasime, et just selline lähenemine, kus CD-plaadilt kuuleb vaikust, eristab meid teistest. Meil on hea meel, et see osutus ka populaarseks,” lisas kiriku kanoonik Andrew Meyes.

Kindlasti tasub aga märkida, et kuna tegemist oli annetusliku üritusega, siis plaadil hinda ei olnud ning selle määras iga annetaja ise. Esimene partii on juba läbi müüdud ning plaanis on veel teinegi partii kuulajateni tuua.

Allikad: www.metro.co.uk, www.bbc.co.uk, www.community.calrec.com, www.sussexexpress.co.uk

Foto: www.dailymail.co.uk/i/pix/2013/01/27/article-2269026-17336C77000005DC-673_634x778.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply