Hinnad alla Venezuela moodi

Hinnad alla Venezuela moodiRahva elu Venezuelas ei ole kiita. Inflatsioon on galopeeriv, lõhe rikaste ja vaeste vahel on meeletu ja hinnad on laes. Olukorra parandamiseks otsustas valitsus saata poodidesse korda looma sõdurid, et peatada edasine hinnatõus.

Eestiski ei näi hinnatõus kuidagi peatuvat, aga nagu ütlevad eelmisel aastal populaarseks saanud Tujurikkuja laulusõnadki, siis kannatame ära! Kusagil on inimestel aga hinnatõusust juba mõõt täis saanud ja siinkohal olekski huvitav välja tuua Venezuelas aset leidnud juhtum.

Teadupärast on Venezuelas paljude inimeste eluolu alla igasugust arvestust ning peamiselt elavad riigis hästi vaid naftaga rikkaks saanud inimesed. Kõrge inflatsioon ja pidev hinnatõus on olukorra kontrolli alt välja viinud. Kuna selle all kannatab ka riigi majandus, otsustas president Nicolas Maduro kasutusele võtta erilised abinõud.

Venezuela pealinnas Caracases asuva elektroonikaketi Daka juhtide ja teenistujate tööpäev kujunes küllaltki teistsuguseks, kui ühel hommikul sisenesid poodi relvastatud sõdurid, kelle ülesanne oli poejuhtidele selgeks teha, et hindu tuleb alandada. Üllatuseks selline aktsioon töötas ning kohe hakkas rahvas aegamisi kaupluste juurde kogunema, et endale uus teler, nõudepesumasin või külmkapp osta. Üks pealtvaatajatest, 37-aastane Carlos Rangel, nentis järgmist: „Venezuela inflatsioon on tohutult kõrge. Ma ei ütle, et see oli ilus ja õige viis käituda, kuid midagi oli vaja teha.”

Valitsuse meelest üritab üks kett täielikult ära kasutada enda monopoolset seisu riigis ja seeläbi hindu aina kõrgemaks kruvida. Kindlasti lisab asjale vürtsi ka see, et aktsioon viidi läbi enne kohalike omavalitsuste valimisi, mis leiavad Venezuelas aset detsembrikuus. Üks valitsuse esindaja ütles järgmist: „See, mida me teeme, on inimeste hüvanguks. Las rahvas ostab nii, et letid ja laod oleksid tühjad! Midagi ei tuleks alles jätta!” Inflatsiooni tase on Venezuelas hetkel 54,3% ning juurdehindlus ligi kümnekordne.

Allikad: www.worldnews.nbcnews.com, www.mirror.co.uk, www.globalpost.com, www.bbc.co.uk

Foto: www.gannett-cdn.com/-mm-/1b6a40585c1e270f04f1286f716ee3c29b706a66/c=288-0-4843-3414&r=x404&c=534×401/local/-/media/USATODAY/test/2013/11/09/1384052032000-IMG-0325-2-.JPG

Be the first to comment

Leave a Reply