Mees rajas enda koju Valge Maja ovaalsaali koopia

Valge Maja ovaalsaali koopiaTexases elav 63-aastane Ron Wade on üks paadunumaid USA presidentide austajaid, omades suurimat kogu nende originaalmeenetest. Lisaks on mees enda koju rajanud identse koopia Valge maja ovaalsaalist.

USAs Texase osariigis elav 63-aastane Ron Wade on enda pika elu jooksul riigi presidentidesse niivõrd kiindunud, et ehitas enda majja täpse koopia Washingtonis asuva Valge Maja ovaalsaalist. Saali ehitamiseks kulus mehel ligi neli aastat ja kokku umbes 200 000 USA dollarit. „Kui ma tuttavatele sellest ideest rääkisin, ei arvanud keegi, et saan hakkama ovaalsaali täiesti identse kopeerimisega,” rääkis Wade. „Tegemist on aga 100% täpse koopiaga!”

Tegelikkuses oli Ron 13-aastaselt president George Bush Seniori esimestes kampaaniates aktiivne abiline ning just sealt saigi alguse tema huvi presidentide vastu. Nüüdseks on tema käes ka suurim USA presidentidega seotud meenete kollektsioon, mille üks tippe on kindlasti president John F. Kennedy käsutuses olnud limusiin. Wade’i kollektsioon koosneb nii paljudest esemetest, et mehel ei ole nendest täielikku ülevaadet ning seetõttu ei oska ta ka kõikide asjade väärtust kokku hinnata.

Valge Maja ovaalsaali koopiat käivad tihti vaatamas paljud külalised, kellele Wade pidevalt ekskursioone korraldab. Paljud imestavad, kuidas mees antud ruumist niivõrd tõetruu jäljenduse tegi. „Mulle olid abiks ligi 350 fotot, mille olin aegade jooksul kokku kogunud,” mainis Ron. Mehe pere on antud „kiiksu” puhul positiivselt meelestatud ning nad leiavad selle väga vahva olevat. Mehe abikaasa Laura räägib: „Tunnen, et elame justkui muuseumis, kuid see on ilus ja lahe. Ainus asi, mida sooviksin, on rohkem ruumi, sest saal võtab majast väga suure ruumi.” Kindlasti on Roni mälestustes kindel koht ka endise presidendi George Bush Seniori sõnadel, kes fotot nähes nentis, et ruum on üks ühele tabatud.

Kuigi Ron loodab, et tema loodu jääb ka tulevastele põlvedele imetlemiseks, ei heiduta ta meelt, et ta lapsed võivad selle ruumi tulevikus ümber ehitada. Mehe jaoks on oluline, et see saal on olemas tema eluajal.

Vaata pilte siitsiit ja siit.

Allikad: www.curbed.com, www.mirror.co.uk, www.ibtimes.com, www.videobash.com

Foto: www.cbshouston.files.wordpress.com/2012/03/ovalofficerepaired.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply